Zlepšime spoločne tvár nášho mesta

Prispejte aj vy svojím tipom ako zlepšiť komunitný život.

Na kvalitu života sa pozeráme z viacerých uhlov. Nové Nivy preto realizujeme podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM Communities.

Novú štvrť budujeme s ohľadom na udržateľnosť, ekológiu, funkčnú dopravu, a aj so zmyslom pre spoločenskú zodpovednosť a infraštruktúru, ktorá dáva zmysel pre miestnu komunitu. To sú témy, ktorým sa budeme postupne venovať spolu s vami. Preto aj vy môžete prispieť svojimi tipmi k výzvam od našich susedov z Nových Nív. Nepýtajme sa, čo pre nás môže urobiť mesto, ale čo vieme preň urobiť my. Spoločne. Ruku na to, susedia!

Aktuálna výzva

Viac zodpovednosti ku komunite aj spoločnosti s Valentínou a Michalom zo susedstva

Pozrite sa, ako do svojich každodenných pracovných, ale aj osobných životov vnášajú viac zodpovednosti k okoliu a ľuďom zo svojich komunít manažérka startupovej a inovatívnej konferencie FutureNow Valentína Kasperová a kreatívny riaditeľ agentúr Zaraguza a GoBigname Michal Pastier. Pridajte aj vy svoje komunitné tipy a vyhrajte jednu z dvoch cien pre seba a svojich susedov.

Vyberte si z výhier
pre vás a vašu komunitu
Spoločenská zodpovednosť

Tieto tipy ste už pridali

Pridať
vlastný tip

Upozornite na problémy v svojom okolí zodpovedných ľudí

Valentína Kasperová

Zbierka pre neziskovú organizáciu

Nepoužívané a nepotrebné oblečenie, hračky, bicykle alebo napr. stary pocitac darujte mestkej neziskovke, škôlke, domovu pre seniorom.
Jarka

EKO-BIO-ZERO WASTE štvrť v BA

Vybudujme si v Bratislave štvrť, ktorá bude celá postavená na myšlienke EKO-BIO-ZERO WASTE filozofie nájomných bytov postavených na báze kontajnerového bývania z recyklovaných materiálov (využívajúc voľné zdroje energie ako napr. zachytávač dažďovej vody pre recykláciu a úžitok) obklopených komunitnou FREE záhradou s dostatkom oddychových zelených zón a možnosťou pohybu po takejto štvrti s obmedzeným vstupom…
Tomáš

Ekologickejsie deti

Nekupujme nove oblecenie pre deti, ktore z nich za par dni odrastu. Poziciavajme si, vymienajme si so susedmi, takto si upevnujeme vztahy a vychovame deti ekologickejsie.
Trang Pham

Staňte sa mikroaktivistom

Michal Pastier

Zdielanie jedla

Zdielať dobré a zdravé jedlo s rodinou, priateľmi, susedmi, známymi aj neznámymi ľuďmi :)
Kristián Pilka

Vytvorenie mestských úľov

Ludia pre ludi, ludia ludom

V zmysle duchovnom, nabozenskom akomkolvek spiritualnom prezivani a poznavani seba, rovnako tak vnimani okolia, navrhujem zriadit zoznam drobnych veci ( dielcie ulohy kludne s kontinuitou a cielom, ktory vymyslime, upravime pre danu oblast), ktore vykoname pre ludi vo svojom okoli, niekolko xy krat ludi ktorych nepozname a dalsi krat ludi z rodiny (rodicia pre deti,…
Libko

Upracte si svoje okolie

Pozbierajte odpadky vo svojom okolí a zbavme sa tak zbytočných smetí, ktoré v prírode nemajú čo robiť. Vymeňte dve hodinky svojho času, ktoré by ste strávili napríklad pozeraním televízie, či surfovaním po internete, za niečo prospešnejšie, z ktorého budete mať aj skvelý pocit. Spravme si svoje okolie krajšie, čistejšie a tak lepšie pre náš život…
Laura

Výsadba stromov a umiestňovanie vtáčích budok

V našom okolí spolu s priateľkou osadzame vtáčie búdky, plus na miestach kde napríklad bola stará lavička, sme zasadili strom, aby tam ľudia mali tieň a lavicka sa využívala. Týmto spôsobom sme zatiaľ osadili uz tri stromy a styry búdky.
Marek Blecha