Zlepšime spoločne tvár nášho mesta

Prispejte aj vy svojím tipom ako zlepšiť komunitný život.

Na kvalitu života sa pozeráme z viacerých uhlov. Nové Nivy preto realizujeme podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM Communities.

Novú štvrť budujeme s ohľadom na udržateľnosť, ekológiu, funkčnú dopravu, a aj so zmyslom pre spoločenskú zodpovednosť a infraštruktúru, ktorá dáva zmysel pre miestnu komunitu. To sú témy, ktorým sa budeme postupne venovať spolu s vami. Preto aj vy môžete prispieť svojimi tipmi k výzvam od našich susedov z Nových Nív. Nepýtajme sa, čo pre nás môže urobiť mesto, ale čo vieme preň urobiť my. Spoločne. Ruku na to, susedia!

Aktuálna výzva

Zelenší pohľad na dopravu s Jožkom Orgonášom a Ronaldom Luptákom

Pozri si, čo si o téme dopravy a infraštruktúry myslí marketér a travelbloger Jožko Orgonáš a marketingový riaditeľ a príležitostný vodič električky Ronald Lupták. Podeľ sa aj ty o svoje nápady k tejto téme, ktorá sa nás všetkých bytostne týka.

Vyberte si z výhier
pre vás a vašu komunitu
Doprava a infraštruktúra

Tieto tipy ste už pridali

Pridať
vlastný tip

Cyklochodníky

bycikel na cestu nepatri to je proste fakt.
Michal

Share skrinka

Shareovanie kolobežiek a korčúl...a skrinka na uloženie vecí by tiež nebola odveci ;)
Dominika

Menej parkingu

Budovat menej parkovacich kapacit. Menej miesta na parkovanie, menej aut. Mame fungujucu mhd, v lete sa da vyuzit bicykel, kolobezka alebo nohy.
Peter

Stavebny balanc

Obmedzit koncentraciu vystavby vyskovych budov na jednom mieste. Hladat teda sposob ako budovat BA do sirky, nie do vysky. Predpokladom je samozrejme najprv zatraktivnenie presunu z odlahlejsich casti do centra... Kazdopadne ide o rovnomerne rozlozenie zataze a obmedzenie dopravnych lievikov.
Martin

Doprajme si chvíľu času navyše pre svoje zdravie a prejdime sa pešo!

Podľa výskumov, človek, ktorý za deň urobí aspoň 6000 krokov si niekoľkonásobne zníži riziko infarktu, obezity a dalších neduhov. Je to zároveň najprirodzenejší a najekologickejší spôsob dopravy po meste.
HB REAVIS

Jazda bicyklom do prace rychlejsia ako mhd

Byvam v Dubravke a pracujem v meste. Nakolko bude vyluka elekriciek od 22.6.2019 s potrebnym prestupom na BUS najrychlejsie sa dostanem do prace na bicykli za 25 min.
Tomas Buzinger

Nadzemka

Ked uz nie je mozne poriesit metro, dalo by sa spravit nadzemku, ktora by prepojila napriklad Safarikovo nam. s elektrickou na Kriznej. Takto by boli obsluzene Nivy, nezahustila by sa viac doprava a tym padom menej aut na Novych Nivach.
Dominik

Elektricke kolobežky s gps

Trend sú elektrické kolobežky s gps,žiadne stanovište, dojazdim postavim na stojan a idem ďalej.
Vrablik ondrej

Doprava zadarmo

Nebolo by odveci keby štát platil MHD. Priklad.: človek z BA s trvalým pobytom v BA by mal mať v BA zadarmo MHD, ale už mimo mesta s trvalým pobytom by si musel cestu plne hradiť. Teda všetci prisťahovalci do BA by si to platili. A to isté by platilo aj pre iné mestá a…
Mirka

Prečistite si hlavu prechádzkou

Jozef Orgonáš