Zlepšime spoločne tvár nášho mesta

Prispejte aj vy svojím tipom ako zlepšiť komunitný život.

Na kvalitu života sa pozeráme z viacerých uhlov. Nové Nivy preto realizujeme podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM Communities.

Novú štvrť budujeme s ohľadom na udržateľnosť, ekológiu, funkčnú dopravu, 
a aj so zmyslom pre spoločenskú zodpovednosť a infraštruktúru, ktorá dáva zmysel pre miestnu komunitu. To sú témy, ktorým sa budeme postupne venovať spolu s vami. Preto aj vy môžete prispieť svojimi tipmi k výzvam od našich susedov z Nových Nív. Nepýtajme sa, čo pre nás môže urobiť mesto, ale čo vieme preň urobiť my. Spoločne. Ruku na to, susedia!

Aktuálna výzva

Komunity

Zobraziť

Udržateľnosť a ekológia

Pripravujeme

Spoločenská zodpovednosť

Pripravujeme

Doprava a infraštruktúra

Pripravujeme

Lepší susedský život s Radovanom a Jánom

Pozrite sa ako sa témy chopili obchodný špecialista Radovan Kilársky a marketér Ján Brtáň. Pridajte vaše nápady ako zlepšiť susedský život a vyhrajte jednu z dvoch cien pre seba a svoju komunitu.

Vyberte si z výhier
pre vás a vašu komunitu
Komunity

Tieto tipy ste už pridali

Pridať
vlastný tip

Burza

Zorganizujeme susedsku burzu, na ktorej si susedia budu moct kupit – predat -urobit barter svojich nepotrebnych, nepouzivanych veci. Taktiez susedia, ktori su nejako zrucni, tam budu moct ponuknut svoju sluzbu (napr drobne opravy). Bude tam moznost si kupit aj domace kolace, dzusy od susediek a susedov, ktori fajne pecu.

Slavka Sakacova

Vyhoď smeti starším susedom v Tvojom dome, ktorí ich sami len ťažko zvládnu zobrať

Je to jednoduché, vždy keď idem odniesť naše smeti do kontajnera, zaklopem na dvere susedom a spýtam sa, či niečo nemajú. Recyklované veci majú niekedy pred dverami, takže máme tichú dohodu, že tie zoberiem, keď sa nazbierajú.

Tereza

Vybudovanie kontajnerového stojiska

Do okien našich bytov na nás zívajú kontajnery. Nie je to pekný pohľad do ich útrob. Často-krát ma pri tomto výhľade napadne, že by sa kontajnerové mátohy určite dali schovať do nejakého estetického domčeka. Pomôžme im tam!

elenka

Vytvorte si komunitnú záhradku

Komunitné záhrady predstavujú skvelý spôsob ako si aj v meste dokážete vypestovať vlastnú organickú zeleninu či ovocie. Pri práci v záhradke trávite veľa času na čerstvom vzduchu a máte pritom možnosť lepšie spoznať aj vašich susedov. Keď úroda dozrie, môžete si urobiť spoločnú susedskú hostinu. Vybudovaním komunitnej záhradky prispievate tiež k skrášleniu tej časti mesta, v ktorej žijete. 

Pomôžte seniorom v okolí

Žijem v bytovom dome, kde máme suseda aj staršiu pani. Chodím nakupovať každý druhý deň, nakúpiť pár vecí pre ňu nie je problém. Jedno maslo, mlieko a pár rožkov navyše zvládnem vo svojich 31 rokoch odniesť bez problémov. 

Lenka

Zbierajte odpadky, keď venčíte svojho psíka

Počas venčenia psa zbieram odpadky. Už som si na to zvykla.

Silvia

Pozvite svojich susedov na kávu

Susedov máme starší manželský pár. Raz za čas ich zoberieme na dobrú kávu v susedstve. Veľmi sa z toho tešia. My tiež. 

Janka a Peťo

Odvezte stavebný odpad do zberného dvora

Nehádžte stavebný odpad do komunitných košov. Keď prerábate byt, tak všetok odpad odvezte do zberného dvora. Vaši susedia sa vám určite poďakujú.

Radovan Kilársky