Zlepšime spoločne tvár nášho mesta

Prispejte aj vy svojím tipom ako zlepšiť komunitný život.

Na kvalitu života sa pozeráme z viacerých uhlov. Nové Nivy preto realizujeme podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM Communities.

Novú štvrť budujeme s ohľadom na udržateľnosť, ekológiu, funkčnú dopravu, a aj so zmyslom pre spoločenskú zodpovednosť a infraštruktúru, ktorá dáva zmysel pre miestnu komunitu. To sú témy, ktorým sa budeme postupne venovať spolu s vami. Preto aj vy môžete prispieť svojimi tipmi k výzvam od našich susedov z Nových Nív. Nepýtajme sa, čo pre nás môže urobiť mesto, ale čo vieme preň urobiť my. Spoločne. Ruku na to, susedia!

Aktuálna výzva

Komunity

Zobraziť

Udržateľnosť a ekológia

Zobraziť

Spoločenská zodpovednosť

Pripravujeme

Doprava a infraštruktúra

Pripravujeme

Viac ekológie a udržateľnosti medzi susedmi s Katkou a Šarkanom

Pozrite sa, ako do svojho každodenného života vnáša vzťah k životnému prostrediu a udržateľnosti speváčka Katarína Feldeková a moderátor Peter „Šarkan” Novák. Pridajte aj vy svoje praktické tipy a vyhrajte jednu z dvoch cien pre seba a svoju susedskú komunitu.

Vyberte si z výhier
pre vás a vašu komunitu
Udržateľnosť a ekológia

Tieto tipy ste už pridali

Pridať
vlastný tip

Parky so záhonmi na pestovanie

Čo tak vytvoriť malé parky so záhonmi na pestovanie zeleniny, byliniek, kvetov, atď. Prostredie by bolo krajšie, zelenšie a ľudia by sa možno viac stretávali v príjemnom prostredí.
Silvia

Darujte ľuďom v núdzi

Odchádzate na dovolenku alebo víkend mimo domov a nestíhate spotrebovať potraviny v chladničke? Darujte ich ľuďom v núdzi. Okrem zbytočného plýtvania tak pomôžete tím, ktorý to potrebujú.

Od marca na bicykloch

Nevozme deti do a zo škôl a škôlok autom, nasadajme na bicykel!
Zuzana

Share drive

Gro ludi sedi v aute do prace osamote. Sused ide v aute za nim tu istu trasu. Spojit sa cez nejaku appku a dohodnut sa, ze sa auta prestriedaju. Cesta nebude taka nudna a vo vzduchu bude menej smogu. A usetria aj samotni susedia.;)
Vladimira Sanitrova

Vždy poruke

Nosiť vždy so sebou svoju tašku, redukovať použitie sáčkov napr. na rôzne druhy ovocia, ktoré majú svoju obaľovú šupku, ktorá nie je jedlá a čistí sa. Nosiť so sebou ruskak. Prípadne, ak to nebol plánovaný nákup, zobrať len najnutnejšie, čo sa dá veľakrát v ruke.
Michal Michalčík

Upracte po svojom psovi

Peter "Šarkan" Novák

Čistota v meste

Môj typ je, aby dokázali ľudia v mestách si pozametať pred vlastným panelákom, domom ale ho aj dať do toho kontajnera a alebo ,kde sú obchody aj tam pretože tá čistota záleží od každého z nás.Možno to v súčastnosti je záležitosťou služieb v meste, ale čo potom na to ďalšie generácie. A tiež čo sa…
Ingrid

Zorganizujte spolocne upratovanie

So susedmi sa zvykneme dohodnut a  zorganizovat si spolocnu "brigadu", kde pozbierame smeti vyhodene v susedstve a skraslime si okolie bytovky.
Pauli

Vysádzať zeleň

Vysádzať stromčeky, zeleň vo svojom okolí - ich korene spevňujú pôdu, ich zelené časti vyrábajú fotosyntézou nám tak potrebný kyslík. Starať sa o svoje okolie - pekná a udržiavaná záhradka spríjemní každému susedovi deň. Spoločné brigády sú prínosom a spoznáte ľudí vo svojom okolí.
Katka

Prejdite sa!

Nechajte auto doma a do centra zájdite po vlastných. Je to naozaj len pár minút a možno sa priblížite aj k 10 000 krokom denne ;)
Anna