Zlepšime spoločne tvár nášho mesta

Prispejte aj vy svojím tipom ako zlepšiť komunitný život.

Na kvalitu života sa pozeráme z viacerých uhlov. Nové Nivy preto realizujeme podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM Communities.

Novú štvrť budujeme s ohľadom na udržateľnosť, ekológiu, funkčnú dopravu, a aj so zmyslom pre spoločenskú zodpovednosť a infraštruktúru, ktorá dáva zmysel pre miestnu komunitu. To sú témy, ktorým sa budeme postupne venovať spolu s vami. Preto aj vy môžete prispieť svojimi tipmi k výzvam od našich susedov z Nových Nív. Nepýtajme sa, čo pre nás môže urobiť mesto, ale čo vieme preň urobiť my. Spoločne. Ruku na to, susedia!

Aktuálna výzva

Zelenší pohľad na dopravu s Jožkom Orgonášom a Ronaldom Luptákom

Pozri si, čo si o téme dopravy a infraštruktúry myslí marketér a travelbloger Jožko Orgonáš a marketingový riaditeľ a príležitostný vodič električky Ronald Lupták. Podeľ sa aj ty o svoje nápady k tejto téme, ktorá sa nás všetkých bytostne týka.

Vyberte si z výhier
pre vás a vašu komunitu
Doprava a infraštruktúra

Tieto tipy ste už pridali

Pridať
vlastný tip

Autobusová stanica Nové Nivy

do novej budovy Nivy prosim aby sa myslelo že ludia z Paričkovej ulici, Dullovo nam, sa dostali do budovy aj k medzinar.bus stanici aj z tejto strany, aby nemuseli obklukov vela chodit k hlavnemu vchodu...dufam že ste na tento aspekt mysleli a šetrili náš čas pre prichádzajucich z tej strany....dik za pozornost...super projekt, tešime sa…
dan

Priamy spoj z autobusovej stanice na letisko

Bratislava je jediné hlavné mesto na svete ktoré poznám čo nemá priame autobusové spojenie medzi hlavnou autobusovou stanicou a letiskom v meste. Dokonca všetky mesta ktoré majú letisko majú z pravidla priame autobusové spojenie hlavná autobusová stanica-letisko. Dúfam a verím že sa to stane aj Bratislave.
Angela

vyuzi cas v MHD

Auto mam zaparkovane v garazi, vyuzivam ho minimalne ked potrebujem cestovat mimo BA. Kupila som si elektricenku a pohodlne cestujem kazdy den Nove Mesto - Lamac a spat. Za 25min si precitam spravy/ vypocujem podcast a vystupim. Nie je to az taka obeta ako som si myslela a nemusis stat v zapche a hladat parkovanie…
Monika

Na biku vsade

Dobudovat cyklo chodniky a trasy v Ba a tym zatraktivnit tento druh dopravy
Katarina

Semafor odbocovanie doprava

Okamzite zrusit vsetky semafory na odbocovanie doprava, nahradit ich znackou daj prednist v jazde alebo stop. Vsade na svete sa snazia takto urychlit dopravu len u nas sa oazda nova krizovatka stavia s takymto semaforom. !!!
Pavol Bayer

Bicykle

Kvalitné cyklotrasy a ludia na bicykloch.
Eva Švikruhová

Bezbariérová MHD

Dobre by bolo,keby sa vodiči busov MHD BA naučili pristaviť vozidla blízko k vyvýšeným ostrovčekom,prip.zvysenym chodnikom,aby da ľahšie vystupovali.s kočíkmi, seniorom aj invalidom s barlami.
Marta

Kratkodobe parkovanie

Vytvorit vacsi pocet miest na kratkodobe parkovanie, regulovane rampou, aby ludia mohli priviezt a odprevadit svojich pribuznych a znamych na stanicu. Podobne ako na letisku, napr. 20 minut zdarma a kazda zacata hodina 5 eur.
Gabika

Jazdite elektrickou

su tie naj EKO doprava! obviously ;)
petra davidikova

Elektricky – all the way!

Ahojte/ MHD - urcite - Elektricky - jednoznacne. Nemyslim si ze metro nam treba, ale predstavte si mat mesto prepojene krasnymi cervenymi elektrickami.... v retro style. Nemozeme mat marketing pre turistov - 'podme do toho super elektrickoveho mesta!'? ako ma San Francisco?Cervene elektricky ako strechy nasich historickych budov, krasne stylove a aj retro? par hop…
petra davidikova