PREZRITE SI PROJEKTY

NA NOVÝCH NIVÁCH

Video

NOVÉ NIVY

V zóne Nivy sme aktívni už dlhšiu dobu a pracujeme na jej revitalizácii.
Predstavujeme projekty, ktoré sme tu už pripravili a ktoré plánujeme:

PROJEKTY

TWIN CITY A B C

S budovami Twin City vznikne v Bratislave nová biznisová štvrť, ktorá svojimi modernými kancelárskymi priestormi navráti život do opustenej industriálnej časti mesta.

TWIN CITY A B C
TWIN CITY A B C

Využitie inteligentných technológií zaručuje efektívnu prevádzku budov, ktorá šetrí nielen náklady, ale aj životné prostredie. Kancelárie v Twin City sú dnes plne obsadené a stali sa sídlom významných spoločností ako Sygic, SAP, Accace, CRIF a Yangfeng.

TWIN CITY A B C
PROJEKTY

TWIN CITY TOWER

Moderná veža s medeným obložením odráža dedičstvo bývalej industriálnej zóny a továrne na káble. Za špirálovitou fasádou je ukrytá najnovšia technológia, ktorá poskytuje ideálne pracovné prostredie.

TWIN CITY TOWER
TWIN CITY TOWER

Projekt Twin City Tower vznikol v spolupráci HB Reavis s partnerským štúdiom Siebert + Talaš a popredným britským štúdiom John Robertson Architects. Otvorenie Twin City Tower je naplánované v roku 2018. Spolu s budovami Twin City A, B, C vytvorí príjemnú promenádu pre peších, ktorá bude pokračovaním Grösslingovej ulice.

TWIN CITY TOWER
PROJEKTY

BULVÁR NOVÉ NIVY

Stredom Nových Nív prechádza bulvár Mlynské Nivy. Moderná šesť-prúdová cesta nebude len dôležitou dopravnou tepnou Bratislavy, ale vďaka množstvu zelene, oddychových zón a obchodných prevádzok sa rýchlo stane vyhľadávanou lokalitou domácich ako aj turistov.

BULVÁR NOVÉ NIVY

Spoločne s projektom Stanice Nivy vytvorí reprezentatívnu bránu do hlavného mesta.

PROJEKTY

STANICA NIVY

Stanica Nivy je multifunkčný projekt, ktorý kombinuje medzinárodný autobusový terminál letiskového typu, moderné nákupné centrum s celoročnou mestskou tržnicou a verejne dostupnou zelenou strechou.

STANICA NIVY
STANICA NIVY

Nová stanica bude mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov ako aj parkovacie plochy sú plánované pod zemou. Nová Stanica Nivy privíta prvých návštevníkov už v roku 2020.

STANICA NIVY
PROJEKTY

NIVY TOWER

Prestížna poloha Nivy Tower, ktorá sa bude nachádzať na rohu Svätoplukovej a Mlynských nív, bude východnou bránou do novovznikajúcej štvrte v Bratislave. Návštevníkom poskytne jedinečný panoramatický výhľad na mesto.

NIVY TOWER
NIVY TOWER

Na samom vrchu bude unikátna reštaurácia prístupná pre každého s dychberúcim výhľadom na bratislavský hrad, či Kamzík a Kolibu, do ktorej sa dostanete samostatným výťahom. Nivy Tower bude mať aj ďalšie unikáty - najrýchlejšie výťahy na Slovensku či najlepšie napojenie na verejnú dopravu v hlavnom meste.

PROJEKTY

Mlynské nivy Košická

Na rohu Mlynských Nív a Košickej vznikne nová mestská štruktúra. Za dizajnom konceptu stojí britské architektonické štúdio Allford Hall Monaghan Morris (AHMM).

Mlynské nivy Košická
Mlynské nivy Košická

Dominantou projektu sa stane veža situovaná priamo na rohu oboch ulíc. Dokončenie jednotlivých budov projektu je plánované v priebehu rokov 2020 – 2023.

PROJEKTY

AUTOBUSOVÁ STANICA NA BOTTOVEJ ULICI

Autobusová stanica v plnej miere plní funkciu a kapacity predchádzajúcej starej stanice. Cestujúci tam nájdu všetko potrebné - informácie o spojoch aj oddychovú zónu na prečkanie či priestor na odklad batožiny.

AUTOBUSOVÁ STANICA NA BOTTOVEJ ULICI
AUTOBUSOVÁ STANICA NA BOTTOVEJ ULICI

Cestujúci majú k dispozícii niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením, rovnako im svoje služby ponúka aj reštaurácia alebo kaviareň. Samozrejmosťou je aj verejná wi‑fi sieť prístupná všetkým cestujúcim.

PROJEKTY

NADZEMNÁ ELEKTRICKÁ DRÁHA

Spoločnosť HB Reavis plánuje do rozvoja mesta investovať 1 miliardu eur, ktorá sa pretaví do podoby viacerých kancelárskych projektov, vrátane verejnej autobusovej stanice s nákupným centrom a tržnicou, obnovené budú aj okolité komunikácie. Bratislava sa mohutne rozvíja, preto developer ponúkol realizáciu zámeru nadzemnej elektrickej dráhy, ktorá prepojí dva brehy Dunaja – zónu Nivy a Petržalku.

NADZEMNÁ ELEKTRICKÁ DRÁHA
NADZEMNÁ ELEKTRICKÁ DRÁHA

HB Reavis navrhuje toto doplnkové dopravné riešenie, pre dve časti Bratislavy, ktoré je vhodnou alternatívou pre nosný systém verejnej dopravy. Ambíciou je integrovať dráhu do systému verejnej hromadnej dopravy, cestujúcim bude stačiť bežná električenka. Dobré fungovanie mesta závisí na dobrom dopravnom prepojení, Bratislava má šancu stať sa tzv. múdrym mestom. V kontexte mohutného rozvoja mestských častí bude toto riešenie prínosom pre všetkých Bratislavčanov. Projekt je zatiaľ v štádiu príprav, no v rámci predbežných rokovaní na všetkých úrovniach bol zaznamenaný pozitívny prístup.

PROJEKTY

CITY BUSINESS CENTER

Administratívny komplex na Karadžičovej ulici bol jedným z prvých veľkých projektov, ktoré výrazne formujú tvár Bratislavy a najmä zóny Nivy. Komplex piatich kancelárskych budov bol dokončený v roku 2011 a s plochou viac ako 36.000 m2 sa stal vyhľadávanou adresou pre veľké aj menšie firmy.

CITY BUSINESS CENTER
CITY BUSINESS CENTER

Súčasťou projektu je nový mestský bulvár, ktorý výrazne zvýšil občiansku vybavenosť lokality. Dominantou komplexu je CBC I. 107 metrov vysoká veža nachádzajúca sa v bezprostrednej blízkosti výškovej budovy VÚB.