Sviatok detí. Zo San Francisca, cez Ženevu až na Nové Nivy. 🎉🎈

Prvý jún – Medzinárodný deň detí. Pár nápadov, ako ho stráviť sladko, zdravo alebo dizajnovo, nájdete u nás – na Nových Nivách 🙂
Pre viac obsahuj skroluj nižšie
29. Máj 2020

Zo San Francisca do celého sveta

Medzinárodný deň detí má už takmer 100 rokov. Prvýkrát sa pravdepodobne oslavoval už v roku 1925, v meste hmly – San Franciscu.  Ako medzinárodný deň bol však prijatý až o niekoľko rokov neskôr, v Ženeve počas konferencie, ktorej cieľom bolo poukázať na problémy  detí vo svete.

Traduje sa, že počas tohto dňa môžu deti porušiť bežné pravidlá. To je pravdepodobne dôvod, prečo si 1. jún spájame najmä so sladkosťami. 😊 Ak rozmýšľate ako svojim deťom urobiť radosť, máme pre vás tri tipy z Nových Nív a ich blízkeho okolia.

Koláčik z Pána Králička 🍰☕

Pána Králička asi netreba extra predstavovať. Nájdete ho kúsok od budúcej Stanice Nivy, na Páričkovej ulici. Výhodou je, že okrem chutných koláčikov pre najmenších, si na svoje prídu aj rodičia. Deň detí tak môžu osláviť aj „väčšie deti“. 😊

Zdroj: Facebook Pán Králiček Priestor

100% čerstvé nanuky Marinela 🥝🍦

Zdravo a čerstvo. To je pravidlo, ktorým sa riadi „poctivé gelato“, založené na čerstvom ovocí a talianskom remesle zmrzlinárstva. Nanukáreň Marinela nájdete na Blumentálskej. Odporúčame pozrieť ich facebook, kde nájdete najaktuálnejšie informácie o otváracej dobe. Veríme, že #domacenanuky spravia radosť každému.

Zdroj: Facebook Marinela nanuky

Pásikaté tričká, ktoré pískajú od radosti 👕👗

Áno, Pískacie 😊 Roztomilý darček, ktorý poteší aj „večné deti“. Tričká, šaty, hračky. Nezameniteľný dizajn (a ich krásnu predajňu z dielne architektov Hausler&Hausler) nájdete priamo u nás, v Twin City Tower.

Navyše, práve počas Dňa detí si pre vás pripravili aj prekvapenie v podobe zľavy. 😊 Celá rodina tak môže  pískať od radosti.

Zdroj: Facebook Pískacie