SANTA LABS

Privítajte na Nových Nivách nového a svetoznámeho nájomcu

Ho – ho – ho! Tento rok sa budú z okien na Nových Nív ozývať vianočné koledy a bulvárom brázdiť sane poháňané sobmi. Na Nové Nivy už v decembri prichádza svetové meno. Svoju centrálu sem presťahoval Santa Claus.

Zistite, prečo sa Santa rozhodol pre Nové Nivy.

Santa Labs v Číslach

32.000
elfov pracujúcich na Nových Nivách
10
projektov plne obsadených teamom Santa Labs
7
kontinentov spojených so stanicou
1.500
liniek diaľkových sobov
10.000
km nalietaných na tréningovej trati zelenej strechy denne
množstvo garantovaných detských úsmevov
1
Santa Claus
01/18NIVY TOWER

RIADIACE CENTRUM OPERÁCIE VIANOCE

Hovorí sa, že dobrý manažér musí mať dokonalý prehľad. No a ten Santa určite najlepšie získa z najvyššej budovy na Slovensku – z Nivy Tower. Z kancelárie na najvyššom poschodí má pod palcom celý „darčekoproces“.

Santa už dávno pochopil, že bez digitalizácie si ani neškrtne. Detí vo svete pribúda a klasická kartotéka by sa nezmestila už ani na celý severný pól. Vďaka spolupráci s jeho novým susedom priamo v Nivy Tower však všetko ide rezko. Rovnako rezko sa Santa dokáže presúvať medzi podlažiami. Vďaka najrýchlejším výťahom na Slovensku môže efektívne dohliadať na to, ako idú prípravy na Vianoce.

VIAC O NIVY TOWER
02/18TWIN CITY

IDEÁLNE PRACOVISKO (NIELEN) PRE ĽADOVÝCH TROLLOV

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako zvláda Santa toľko činností naraz? Odpoveď je jednoduchá: vďaka strednému manažmentu. Plánovanie a administratívu zastrešujú ľadoví trollovia známi svojou vysokou produktivitou.

Za svoj office si vybrali priestory v Twin City, ktoré sú doslova prešpikované modernými technológiami. Pracovné prostredie si poľahky prispôsobia na svoj (ľadový) obraz. Pomôžu im zabudované inteligentné systémy, chladiace trámy, presvetlené priestory a kvalitné odvetrávanie, ktoré Twin City ponúka. V takom prostredí, navyše s výhľadom na množstvo zelene v okolí, je jednoducho radosť efektívne plánovať.

VIAC O TWIN CITY
03/18NOVÉ APOLLO

ODDELENIE NA SPRACOVÁVANIE DETSKÝCH ŽELANÍ

Zaujímalo vás niekedy, čo sa deje s listami, ktoré Santovi píšu deti z celého sveta? Milióny prianí, samozrejme, nečíta sám Santa. Zriadil si na to špeciálne oddelenie spracovávania detských želaní, ktoré tento rok sídli v Novom Apolle, v priestoroch špeciálne navrhnutých pre centrá zdieľaných služieb.

Škriatkovia tu majú dostatok miesta na svoju prácu, no aj jedinečný Bike Hub so sprchami. S automatizáciou celého procesu im pomáha ich sused – svetový líder v IT riešeniach. Svoje maškrtné jazýčky uspokoja v modernej gastrozóne a po obede si môžu oddýchnuť v zelenom átriu. A potom šup opäť do práce. Do 24. decembra ich čaká ešte kopec práce.

VIAC O NOVOM APOLLE
04/18HUBHUB V NIVY TOWER A TWIN CITY C

KREATÍVNE PROSTREDIE PRE SNEHOVÉ BÚRKY (MOZGY)

Málokto z vás asi tuší, no priemerný elfí brainstorming trvá až 10 hodín. Nenechajte sa však pomýliť. Za ten čas dokážu vymyslieť nápady na desiatky tisíc darčekov. Aby mali elfovia stále dostatok kreativity, využívajú priestory HubHubu na Nových Nivách.

Tie sú moderne zariadené a vybavené tak, aby maximálne podporovali kreativitu. Ak na nich prichádza útlm, stačí sa na recepcii osviežiť šálkou horúceho kakaa a o pár minút sú schopní pokračovať.

VIAC O HUBHUBE
05/18TWIN CITY TOWER

NAVIGAČNÉ CENTRUM SOBOV

Ako je možné, že Santove soby vždy presne vedia, kde majú darčeky doručiť, a vždy nájdu správnu cestu späť? Majú svojich navigátorov. Svetlá Twin City Tower vidieť z diaľky a pre sobov je veža majákom uprostred tej najdôležitejšej noci v roku.

Vďaka panoramatickému výhľadu vidia navigátori soby už na obrovské vzdialenosti a môžu ich bezpečne naviesť na pristátie. Programovateľnú LED fasádu zas využívajú na svetelné signály, vďaka čomu prebieha celý proces hladko a bez zbytočných zdržaní.

VIAC O TWIN CITY TOWER
06/18CITY BUSINESS CENTRE

BACKOFFICE V RUKÁCH PANI SANTOVEJ

Niet divu, že taká veľká spoločnosť, akou je Santa Labs, potrebuje riešiť aj veľké množstvo administratívy. Evidovať kvantum údajov o dobrých skutkoch detí zaberie veľké množstvo priestoru a času. Práve preto sa administratíva aj s celou flotilou zamestnancov presťahovala tento rok do priestorov CBC.

O chod oddelenia sa nestará nikto iný ako pani Santová. Tá má okrem dohliadania na správne fungovanie vnútorných procesov na starosti aj pohovory a prijímanie nových pomocníkov. Práve ona dokáže s úplnou presnosťou odhadnúť, kto sa na akú pozíciu najviac hodí.

VIAC O CITY BUSINESS CENTRE
07/18QUBES V NIVY TOWER

VIANOČNÝ FRMOL UŽ NIE JE STRAŠIAKOM

Vianoce sú len raz za rok a hoci sa na ne Santa pripravuje počas celého roka, najviac práce má v decembri. Santov biznis je sezónny a tomu potrebuje prispôsobiť aj veľkosť svojich kancelárií.

A práve preto Santa využil riešenie Qubes, ktoré poskytuje krátkodobé možnosti nájmu. Veľkosť priestorov si prispôsobuje podľa potrieb a nestráca čas zariaďovaním – kancelárie v Qubes sú plne servisované a zariadené. Ihneď po prílete tak elfovia presne vedia, kde majú svoje miesto, a môžu sa naplno venovať práci ihneď od prvého dňa.

VIAC O QUBES
08/18SLUŽBA MORE NA NOVÝCH NIVÁCH

SERVIS AKO NA DOVOLENKE PRI MORI

Iba spokojný zamestnanec dokáže odvádzať plnohodnotnú prácu. O elfoch to platí dvojnásobne. Na Nových Nivách preto Santa využíva balíček služieb More. To posúva zážitok z nových priestorov na vyššiu úroveň.

Vďaka administratívnej a technickej správe budov sa dokážu škriatkovia naplno venovať svojej práci a všetko ostatné prenechávajú na správcov. Ich bežné povinnosti ako doručenie kuriérom, prezutie saní či donášku jedla za nich vyrieši concierge a na krátke presuny po okolí využívajú zdieľané bicykle hi.bike.

VIAC O MORE
09/18SYMBIOSY NA NOVÝCH NIVÁCH

AJ SANTA JE UŽ SMART

Nové Nivy sú rozsiahla biznis štvrť, no nebojte sa, Santa ani po presťahovaní nestratil kontrolu nad tým, čo sa v jeho tímoch deje. Využíva totiž technologické smart riešenie Symbiosy.

Santovi zamestnanci sedia v niekoľkých budovách, no vďaka Symbiosy Santa vždy vie, kde má koho hľadať. Má k dispozícii dáta o kvalite pracovného prostredia a vie ho upravovať tak, aby mali jeho pomocníci ideálne pracovné prostredie. Navyše vďaka dátam vidí, ktoré oddelenia navzájom často spolupracujú, a vie ich podľa potreby presúvať.

VIAC O SYMBIOSY
10/18ORIGAMEO NA NOVÝCH NIVÁCH

PRIESTORY NA MIERU VŠETKÝM POTREBÁM

Málo zasadačiek, hluk v dielni, nedostatok stolov. To sú len niektoré z problémov, s ktorými sa Santa stretával ešte na severnom póle. Santova firma rástla posledné roky prirýchlo, a preto si pri sťahovaní povedal, že návrh nových priestorov radšej prenechá odborníkom.

O návrh efektívneho pracovného priestoru na Nových Nivách sa postarali konzultanti z Origamea. Ešte pred Santovým príchodom zanalyzovali jeho potreby a navrhli nové priestory tak, aby bol každý kút využitý naplno a zároveň tak, aby podporoval produktivitu a všetci mali dostatok miesta na prácu, relax a stretávanie.

VIAC O ORIGAMEO