SANTA LABS

Privítajte na Nových Nivách nového a svetoznámeho nájomcu

Ho – ho – ho! Tento rok sa budú z okien na Nových Nív ozývať vianočné koledy a bulvárom brázdiť sane poháňané sobmi. Na Nové Nivy už v decembri prichádza svetové meno. Svoju centrálu sem presťahoval Santa Claus.

Zistite, prečo sa Santa rozhodol pre Nové Nivy.

Santa Labs v Číslach

32.000
elfov pracujúcich na Nových Nivách
10
projektov plne obsadených teamom Santa Labs
7
kontinentov spojených so stanicou
1.500
liniek diaľkových sobov
10.000
km nalietaných na tréningovej trati zelenej strechy denne
množstvo garantovaných detských úsmevov
1
Santa Claus
01/18NIVY TOWER

RIADIACE CENTRUM OPERÁCIE VIANOCE

Hovorí sa, že dobrý manažér musí mať dokonalý prehľad. No a ten Santa určite najlepšie získa z najvyššej budovy na Slovensku – z Nivy Tower. Z kancelárie na najvyššom poschodí má pod palcom celý „darčekoproces“.

Santa už dávno pochopil, že bez digitalizácie si ani neškrtne. Detí vo svete pribúda a klasická kartotéka by sa nezmestila už ani na celý severný pól. Vďaka spolupráci s jeho novým susedom priamo v Nivy Tower však všetko ide rezko. Rovnako rezko sa Santa dokáže presúvať medzi podlažiami. Vďaka najrýchlejším výťahom na Slovensku môže efektívne dohliadať na to, ako idú prípravy na Vianoce.

VIAC O NIVY TOWER
02/18TWIN CITY

IDEÁLNE PRACOVISKO (NIELEN) PRE ĽADOVÝCH TROLLOV

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako zvláda Santa toľko činností naraz? Odpoveď je jednoduchá: vďaka strednému manažmentu. Plánovanie a administratívu zastrešujú ľadoví trollovia známi svojou vysokou produktivitou.

Za svoj office si vybrali priestory v Twin City, ktoré sú doslova prešpikované modernými technológiami. Pracovné prostredie si poľahky prispôsobia na svoj (ľadový) obraz. Pomôžu im zabudované inteligentné systémy, chladiace trámy, presvetlené priestory a kvalitné odvetrávanie, ktoré Twin City ponúka. V takom prostredí, navyše s výhľadom na množstvo zelene v okolí, je jednoducho radosť efektívne plánovať.

VIAC O TWIN CITY
03/18NOVÉ APOLLO

ODDELENIE NA SPRACOVÁVANIE DETSKÝCH ŽELANÍ

Zaujímalo vás niekedy, čo sa deje s listami, ktoré Santovi píšu deti z celého sveta? Milióny prianí, samozrejme, nečíta sám Santa. Zriadil si na to špeciálne oddelenie spracovávania detských želaní, ktoré tento rok sídli v Novom Apolle, v priestoroch špeciálne navrhnutých pre centrá zdieľaných služieb.

Škriatkovia tu majú dostatok miesta na svoju prácu, no aj jedinečný Bike Hub so sprchami. S automatizáciou celého procesu im pomáha ich sused – svetový líder v IT riešeniach. Svoje maškrtné jazýčky uspokoja v modernej gastrozóne a po obede si môžu oddýchnuť v zelenom átriu. A potom šup opäť do práce. Do 24. decembra ich čaká ešte kopec práce.

VIAC O NOVOM APOLLE
04/18HUBHUB V NIVY TOWER A TWIN CITY C

KREATÍVNE PROSTREDIE PRE SNEHOVÉ BÚRKY (MOZGY)

Málokto z vás asi tuší, no priemerný elfí brainstorming trvá až 10 hodín. Nenechajte sa však pomýliť. Za ten čas dokážu vymyslieť nápady na desiatky tisíc darčekov. Aby mali elfovia stále dostatok kreativity, využívajú priestory HubHubu na Nových Nivách.

Tie sú moderne zariadené a vybavené tak, aby maximálne podporovali kreativitu. Ak na nich prichádza útlm, stačí sa na recepcii osviežiť šálkou horúceho kakaa a o pár minút sú schopní pokračovať.

VIAC O HUBHUBE
05/18TWIN CITY TOWER

NAVIGAČNÉ CENTRUM SOBOV

Ako je možné, že Santove soby vždy presne vedia, kde majú darčeky doručiť, a vždy nájdu správnu cestu späť? Majú svojich navigátorov. Svetlá Twin City Tower vidieť z diaľky a pre sobov je veža majákom uprostred tej najdôležitejšej noci v roku.

Vďaka panoramatickému výhľadu vidia navigátori soby už na obrovské vzdialenosti a môžu ich bezpečne naviesť na pristátie. Programovateľnú LED fasádu zas využívajú na svetelné signály, vďaka čomu prebieha celý proces hladko a bez zbytočných zdržaní.

VIAC O TWIN CITY TOWER
06/18CITY BUSINESS CENTRE

BACKOFFICE V RUKÁCH PANI SANTOVEJ

Niet divu, že taká veľká spoločnosť, akou je Santa Labs, potrebuje riešiť aj veľké množstvo administratívy. Evidovať kvantum údajov o dobrých skutkoch detí zaberie veľké množstvo priestoru a času. Práve preto sa administratíva aj s celou flotilou zamestnancov presťahovala tento rok do priestorov CBC.

O chod oddelenia sa nestará nikto iný ako pani Santová. Tá má okrem dohliadania na správne fungovanie vnútorných procesov na starosti aj pohovory a prijímanie nových pomocníkov. Práve ona dokáže s úplnou presnosťou odhadnúť, kto sa na akú pozíciu najviac hodí.

VIAC O CITY BUSINESS CENTRE
07/18QUBES V NIVY TOWER

VIANOČNÝ FRMOL UŽ NIE JE STRAŠIAKOM

Vianoce sú len raz za rok a hoci sa na ne Santa pripravuje počas celého roka, najviac práce má v decembri. Santov biznis je sezónny a tomu potrebuje prispôsobiť aj veľkosť svojich kancelárií.

A práve preto Santa využil riešenie Qubes, ktoré poskytuje krátkodobé možnosti nájmu. Veľkosť priestorov si prispôsobuje podľa potrieb a nestráca čas zariaďovaním – kancelárie v Qubes sú plne servisované a zariadené. Ihneď po prílete tak elfovia presne vedia, kde majú svoje miesto, a môžu sa naplno venovať práci ihneď od prvého dňa.

VIAC O QUBES
08/18SLUŽBA MORE NA NOVÝCH NIVÁCH

SERVIS AKO NA DOVOLENKE PRI MORI

Iba spokojný zamestnanec dokáže odvádzať plnohodnotnú prácu. O elfoch to platí dvojnásobne. Na Nových Nivách preto Santa využíva balíček služieb More. To posúva zážitok z nových priestorov na vyššiu úroveň.

Vďaka administratívnej a technickej správe budov sa dokážu škriatkovia naplno venovať svojej práci a všetko ostatné prenechávajú na správcov. Ich bežné povinnosti ako doručenie kuriérom, prezutie saní či donášku jedla za nich vyrieši concierge a na krátke presuny po okolí využívajú zdieľané bicykle hi.bike.

VIAC O MORE
09/18SYMBIOSY NA NOVÝCH NIVÁCH

AJ SANTA JE UŽ SMART

Nové Nivy sú rozsiahla biznis štvrť, no nebojte sa, Santa ani po presťahovaní nestratil kontrolu nad tým, čo sa v jeho tímoch deje. Využíva totiž technologické smart riešenie Symbiosy.

Santovi zamestnanci sedia v niekoľkých budovách, no vďaka Symbiosy Santa vždy vie, kde má koho hľadať. Má k dispozícii dáta o kvalite pracovného prostredia a vie ho upravovať tak, aby mali jeho pomocníci ideálne pracovné prostredie. Navyše vďaka dátam vidí, ktoré oddelenia navzájom často spolupracujú, a vie ich podľa potreby presúvať.

VIAC O SYMBIOSY
10/18ORIGAMEO NA NOVÝCH NIVÁCH

PRIESTORY NA MIERU VŠETKÝM POTREBÁM

Málo zasadačiek, hluk v dielni, nedostatok stolov. To sú len niektoré z problémov, s ktorými sa Santa stretával ešte na severnom póle. Santova firma rástla posledné roky prirýchlo, a preto si pri sťahovaní povedal, že návrh nových priestorov radšej prenechá odborníkom.

O návrh efektívneho pracovného priestoru na Nových Nivách sa postarali konzultanti z Origamea. Ešte pred Santovým príchodom zanalyzovali jeho potreby a navrhli nové priestory tak, aby bol každý kút využitý naplno a zároveň tak, aby podporoval produktivitu a všetci mali dostatok miesta na prácu, relax a stretávanie.

VIAC O ORIGAMEO
11/18CENTRÁLA VÚB

FINANCMAJSTER NA DOSAH

Mnohí si myslíme, že rozdávať darčeky a získavať za ne len mlieko a sladkosti nemôže dlhodobo fungovať. Santovi však tento recept vychádza už po stáročia. Detaily sú však opradené tajomstvom.

Avšak aj firma ako Santa Labs potrebuje k svojmu fungovaniu dobrého finančného radcu. S tým mu na Nových Nivách pomáha popredná slovenská banka, ktorá tu má svoju centrálu.

12/18CENTRUM NIVY

VŠETKY VIANOČNÉ DARČEKY PORUKE

Santa a jeho elfovia vyrábajú darčeky pre všetkých, veľkých aj malých. Nie je však v jeho možnostiach zvládnuť naplniť všetky najtajnejšie želania. Preto každému splní jedno a tie ostatné už necháva na našich najbližších a kamarátov. Tí nájdu všetko pod jednou strechou v centre Nivy hneď na niekoľkých podlažiach. Aj to bol dôvod, prečo si Santa vybral Nové Nivy – sú to totiž miestom, kde všetci nájdu všetko. Navyše je vysoká pravdepodobnosť, že popri nákupe darčeka zákazník z Nív odíde s chutným medovníkom alebo s vianočným stromčekom, pretože aj toto sú Nivy.

VIAC O NIVÁCH
13/18AUTOBUSOVÁ STANICA

PRIPÚTAJTE SA, ODLIETAME

Každý sob nalieta počas Vianoc tisícky kilometrov. Darčeky predsa treba rozniesť deťom po celom svete. V Európe, Amerike, Afrike, Austrálii i Ázii. Nečudo teda, že Santa potrebuje moderný odletový a príletový terminál.

Autobusová stanica v centre spája štvrť s celým svetom. Okrem výborného dopravného napojenia si však Santa pochvaľuje aj tunajšie zázemie. O soby je na stanici dobre postarané. V zázemí ich elfovia pred každým letom dôkladne umyjú, nakŕmia a doplnia čarovný prášok, vďaka ktorému dokážu soby prekonávať neuveriteľne dlhé presuny.

VIAC O AUTOBUSOVEJ STANICI
14/18ZELENÁ STRECHA CENTRA NIVY

TRÉNINGOVÉ CENTRUM SOBOV NA ZELENEJ STRECHE

Koľko podľa vás nalieta počas Vianoc napríklad sob Rudolf? Na to, aby boli soby počas Vianoc fit, musia pravidelne trénovať a udržiavať sa v dobrej kondícii. Tradičné dvojfázové tréningy po novom prebiehajú na zelenej streche centra Nivy.

K dispozícii majú bežeckú dráhu dlhú viac ako 500 metrov, zóny na cvičenie s exteriérovými strojmi a tiež priestor na sobiu jogu či pingpong. Nebuďte však prekvapení, ak na streche uvidíte aj elfov. Tí si na streche obľúbili piknikové miesta, kde z času na čas usporadúvajú aj svoje teambuildingy.

VIAC O ZELENEJ STRECHE CENTRA NIVY
15/18PODZEMNÝ KRUHOVÝ OBJAZD

UŽ ŽIADNE NEŽELANÉ ZÁPCHY

Elfovia pri svojej práci denne nabehajú stovky kilometrov. Často sa ich cesty navzájom križujú a vznikajú neželané zápchy. Tento problém je však vyriešený vďaka kruhovému objazdu, ktorý vedie priamo na Nivy. No slúži aj sobom!

Väčšina ľudí pozná iba soba Rudolfa. Rudolf je však iba špička ľadovca. Santovu flotilu tvoria tisícky sobov, ktoré každé Vianoce nalietajú tisícky kilometrov. Ich cesty sa však často križovali a nezriedka sa na severnom póle objavovali dopravné zápchy. Tým je teraz nadobro koniec.

16/18BULVÁR MLYNSKÉ NIVY

BEZPROBLÉMOVÝ POHYB, ALE AJ POLÁRNA ŽIARA

Viete, ako vyzerá bežný deň na severnom póle? No predsa ako Vianoce. Vysvietené vianočné námestia, no aj množstvo pomocníkov, ktorí neprestajne pracujú na príprave operácie Vianoce.

Vianočné nasvietenie bulváru Mlynské Nivy nielenže Santovi pripomína jeho rodné Laponsko, no nový bulvár tiež zefektívňuje jeho prácu. Jemu a jeho družine poskytuje dostatočný priestor na pohyb medzi pracoviskami. Vďaka cyklochodníkom, chodníkom, buspruhom a novej ceste sa dokážu veľmi rýchlo presúvať a vybaviť všetko potrebné.

17/18500 BYTOV A BLÍZKE OKOLIE

BÝVANIE INŠPIROVANÉ ŠKANDINÁVIOU NA NOVÝCH NIVÁCH

Hoci sú elfovia známi najmä svojou pracovitosťou, bez kvalitného spánku a odpočinku by pomáhať s darčekmi nevládali. Ako každá živá či rozprávková bytosť aj oni potrebujú miesto, kde môžu večer skloniť svoje malé hlávky.

Vďaka dobrým susedským vzťahom majú elfovia kde bývať. Príjemná architektúra nízkych bytoviek 500 bytov pripomína známe elfské mestečká nad polárnym kruhom. Dokážete si tipnúť, koľko približne takí elfovia za deň spia?

18/18TRŽNICA V CENTRE NIVY

GASTRÓNOMIA, KTORÁ ZAUJME AJ PANI SANTOVÚ

Viete, kto je najznámejším foodbloggerom polárneho kruhu? Predsa pani Santová. Odjakživa sa zaujímala o gastronómiu. Spolu s manželom precestovali kvôli práci takmer celý svet a svoje zážitky rada prenáša aj do svojej kuchyne.

Okrem toho má v malíčku aj traffic manažment a multitasking, čo z nej robí nenahraditeľnú výkonnú manažérku. Z Tržnice to má len na skok na autobusovú stanicu, ale aj do Nivy Tower za Santom. Aj vďaka nej je celá firma Santa Labs efektívna, šťastná a s plným bruškom. V tržnici centra Nivy totiž nájde vždy tie najčerstvejšie a lokálne suroviny pre svoje recepty.

VIAC O TRŽNICI NIVY

Všetky pracovné priestory na Nových Nivách sa držia dôležitých pilierov, ktoré v kombinácii s individuálnymi požiadavkami zamestnávateľov dokážu priniesť zamestnancom skutočný zážitok z pracovných priestorov.

Cíťte sa dobre,
buďte efektívni,
nechajte sa inšpirovať
a buďte zodpovední

Tieto piliere vytvárajú optimálne riešenie pre pracovné prostredie zamerané na ľudí. Také, ktoré podporuje produktivitu a pohodu zamestnancov, dbá na ich duševné a fyzické zdravie, zodpovedne pristupuje k životnému prostrediu, v ktorom sa zamestnanci nachádzajú a vytvára priestor na spoluprácu a kreativitu. Nové Nivy tak nie sú len bežná štvrť vhodná na prácu, je to živý organizmus, vytvorený tak, aby umocnil každodenný zážitok z práce a nepretržite zlepšoval všetky aspekty pracovného života. Vyladený presne podľa potrieb zamestnancov. Presne to ponúkajú nielen projekty HB Reavis ako Twin City či Nivy Tower, ale aj unikátne služby z dielne medzinárodného poskytovateľa pracovných priestorov.

Odber noviniek

Chcete od Santu dostať niečo aj po Vianociach?

Nechajte Santovi svoj email a on sa vám určite ozve 😉 Kto vie, možno si na vás spomenie aj vtedy, keď už budete mať stromček dávno odložený v pivnici a pošle vám malý darček, aby ste na neho mysleli celý rok.

    Zadaním emailu vyjadrujete súhlas
    Podmienkami ochrany súkromia.