Buďte fit na Nových Nivách. 6 tipov na športové aktivity v okolí.

Pre viac obsahu skroluj nižšie
29. Júl 2022

Nové Nivy sú ideálnym miestom na život pre všetky vekové kategórie, ale tiež miestom, kde sa pohyb stáva prirodzenou súčasťou života ľudí, ktorí tu žijú alebo pracujú. Napomáha tomu tiež výborná infraštruktúra a viaceré možnosti pohybových aktivít. Niekoľko športových tipov sme si pripravili aj pre vás.

V článku nájdete tipy, kde si:

  • zabeháte na Nových Nivách a v okolí,
  • preveziete sa na bicykli,
  • zacvičíte indoor aj outdoor,
  • zahráte futbal či zahádžete frisbee,
  • zašportujete s deťmi.

Pripraviť sa, pozor, štart 

Pre viacerých z nás je beh ideálnym športom, ktorý sa dá praktizovať takmer kdekoľvek. V okolí Nových Nív je hneď niekoľko bežeckých trás, ktoré sú zasadené v príjemnom mestskom prostredí so širokými chodníkmi alebo v parkoch plných zelene. Jedným z týchto miest je aj Medická záhrada, kde nájdete 550 metrový okruh so štrkovým povrchom, po ktorom je behanie naozaj pohodlné.

Zabehajte si v oblakoch

Zelenú strechu už asi dobre poznáte. No ak nie, určite by ste tu mali zavítať nielen na prechádzku, ale tiež vyzbrojený bežeckými teniskami. Trať dlhá viac než 500 metrov je ako stvorená pre kondičný beh. Popri ňom vás bude sprevádzať aj nádherný výhľad, ktorý dopĺňa množstvo rastlín a zelene. Odporúčame tu vyskúšať najmä ranný beh, keď máte pod sebou celé prebúdzajúce sa mesto alebo ako rannú rozcvičku pred prácou. Navyše, v appke Strava nájdete hneď niekoľko výziev. Na ktorú si trúfnete? Šprint alebo 10 okruhov?

Zacvičte si s vlastnou váhou na zelenej streche

Aj priaznivci silového tréningu či workoutu si na Nových Nivách prídu na svoje. Posilňovňu môžete vymeniť za príjemný exteriér na zelenej streche centra Nivy. Tu máte poruke viacero strojov, ktoré vám pomôžu k vytúženej forme. Okrem nich tu nájdete aj workout preliezky, vďaka ktorým môžete obohatiť svoj tréningový plán o cviky s vlastnou váhou a „potrápiť“ tak naraz viaceré svalové partie.

Cvičiť môžete aj s profesionálmi

Pokiaľ predsa uprednostníte fitness centrum pred cvičením v exteriéri a radšej dvíhate činky ako vlastné telo, na Nových Nivách je z čoho vyberať. Či už sa rozhodnete formovať svoju postavu pod dohľadom skúsených trénerov alebo si chcete cvičiť po svojom, Form Factory v centre Nivy a Fit Up v Apollo Business Centre vám ponúkajú obe možnosti. Po práci alebo pred ňou to máte na skok.   

Nové Nivy sú bike-friendly

Pri budovaní Nových Nív sa myslelo aj na fanúšikov cyklistiky a cyklodopravy. Nové Nivy tak priniesli do mesta viac ako jeden kilometer nových cyklotrás, po ktorých sa môžete bezpečne presúvať cestou do práce alebo vo voľnom čase naháňať najazdené kilometre. A na ďalších developer HB Reavis spolupracuje s mestom!

Bohatý program pre milovníkov pohybu v Nivy centre

Zacvičte si na Nivách vždy v utorok (power yoga) a štvrtok (flexi Yoga) o 7:15 s profesionálnymi inštruktormi z Hot Yoga Centra. Začať deň jógou na čerstvom vzduchu môžete do konca augusta v priestore átria na 2. poschodí. Ak máte radi tanec, rozhýbte sa v rytme salsy, bachaty, kizomby a semby každý piatok od 18:00 do 20:00 v átriu na 2. poschodí. Hodiny tanca vás čakajú taktiež do konca augusta. Zverte sa do rúk profesionálnych inštruktorov z Beija Flor Lounge dance school alebo si zatancujte len tak pre seba. Nezáleží na to, či ste začiatočník alebo pokročilý, zatancovať africké a afro-latinské tance si môže každý. Vstup je bezplatný.

Šport cestou do práce aj z práce

V prípade, že pracujete v jednej z budov na Nových Nivách, bicykel môžete používať aj ako ekologický dopravný prostriedok, ktorý vás zároveň udrží vo forme. Na Nových Nivách nájdete totiž množstvo cyklostojanov, či tých verejných, alebo priamo v podzemnom parkovisku jednotlivých projektov. Nezabudnime však aj na cyklovežu, kde si svoj bicykel môžete bezpečne uschovať, aj vďaka dohľadu bezpečnostných kamier či samotnej SBS.

Kapacita veže je 118 bicyklov a celý proces uzamknutia vám nezaberie viac ako 30 sekúnd. Navyše prvé 4 hodiny máte úplne zadarmo. Až každá ďalšia hodina je spoplatnená sumou 1€. Aj týmto spôsobom vieme zabezpečiť, aby cykloveža slúžila všetkým a nestalo sa z nej odkladisko bicyklov.

Ešte vyššiu úroveň cyklistickej kultúry pre vás developer HB Reavis chystá v projekte Nové Apollo. Práve tu má vzniknúť unikátny cyklohub s kaviarňou, cyklosprchou a kompletným zázemím. To všetko doplnia aj ďalšie bezpečné cyklotrasy a Nové Nivy tak opäť posunú cyklomobilitu v meste na vyššiu úroveň.

Ihriská nielen pre vás, ale aj vaše deti

Pravidelný pohyb je dôležitý nielen pre nás, ale aj pre naše ratolesti. Na Nových Nivách je viacero možností, kde si môžete spolu s nimi zašportovať. Na ihrisku pri Páričkovej nájdete okrem hracej plochy na futbal či basketbal tiež rôzne preliezačky, hojdačky, lezeckú stenu, ale aj prvky pre dospelých, takže ani vy sa nudiť nebudete. Ak si chcete s nimi zahrať futbal alebo hádzať frisbee, navštívte ihrisko na ZŠ Kulíšková, kde nájdete okrem tenisového kurtu aj modernú atletickú dráhu.

S aplikáciou More by HB Reavis máte športu ešte viac

Pokiaľ pracujete v priestoroch HB Reavis, môžete mať vďaka aplikácii More prístup k viacerým benefitom. Jedným z nich je aj požičovňa bicyklov a kolobežiek, ktoré si odomknete jednoducho cez appku. A čo tak ranná hodina jógy? S More si ju môžete s kolegami zacvičiť priamo na najvyššom poschodí Nivy Tower. 

Viac o benefitoch aplikácie More sa dozviete na www.hbreavis.com/more