Kam na pracovný obed či drink s kolegami a kolegyňami? Spoznajte obľúbené podniky na Nových Nivách

Pre viac obsahu skroluj nižšie
30. Máj 2022

Nové Nivy sú moderná mestská štvrť, v ktorej nájdete všetko potrebné pre každodenný život. Výnimkou nie je ani ten pracovný. Počas dňa je však okrem efektivity a produktivity dôležité myslieť aj na bežné radosti. Obedy, káva či večerné posedenie s kolegami a kolegyňami pri drinku sú totiž rovnako dôležité pre udržateľný pracovný výkon, ako prostredie, v ktorom pracujeme. Prinášame vám preto tipy na obľúbené podniky na Nových Nivách, kde si môžete počas dňa odskočiť na kávu, dať si chutný obed či porozprávať sa pri pohári vína. 

Okrem dobrého jedla a pitia patria Nové Nivy aj inšpiratívnym ľuďom

Matúš Polakovič potrebuje ako kreatívec na prácu príjemné prostredie, komunitu ľudí s podobným nastavením, neustálu inšpiráciu a ako sám hovorí, dostupnosť prevádzok, nevyhnutných pre bežný život, kde môže zájsť „takmer v papučiach“. Ako vníma svoj život na Nových Nivách a ktoré miesta má najradšej, sa dozviete v rozhovore.

Začnite svoj deň dobrou kávou

Mnoho z nás si nevie predstaviť štart do pracovného dňa bez kávy či iných povzbudzujúcich nápojov. Na Nových Nivách však nájdete hneď niekoľko kaviarní, v ktorých si môžete vychutnať naozaj dobrú kávu.

Jednou z nich je aj SOREN na Mlynských Nivách 6, známy skvelým espressom, škandinávskym interiérom, no najmä domácimi koláčmi. Tie si môžete spolu s výberovou kávou a vynikajúcim sendvičom vziať pokojne so sebou do práce. Kolegyne a kolegovia vám budú určite závidieť!

Čo tak spojiť kávu rovno s raňajkami

V blízkosti Twin City nájdete na rohu Grösslingovej ulice kaviareň WCAFE, ktorá vás už hneď pri vstupe očarí množstvom zelene. Okrem širokej ponuky výberovej kávy sa tu môžete zastaviť aj na chutný brunch alebo sa posilniť sladkými dobrotami. 

Mimochodom, vedeli ste, že v Twin City Tower nájdete jednu z najlepších gastro  prevádzok? V Kubi’s The Nook nájdete tie najlepšie raňajky v sprievode kávičky a ak by ste náhodou mali chuť skôr a brunch, teda raňajko-obed, žiaden problém! 

KUBI's the nook

Obedná prechádzka vám prospeje

Ak sa s kolegami rozhodnete, že dnes vynecháte jedlo z donášky a na chutný obed sa radšej prejdete, určite to nik z vás neoľutuje. Na Nivách nájdete množstvo reštaurácií, ktoré majú čo to ponúknuť aj náročnému gastro nadšencovi. Na Dulovom námestí nájdete obľúbené See You alebo zabrúste rovno centra Nivy, kde nedávno otvorili hneď niekoľko nových reštaurácií – Cabo, Mestečko, Noddle či Konn vás určite nesklamú! 

Ak pracujete v blízkosti budov City Business Centre a máte práve chuť na niečo rýchle a tradičnejšie, odporúčame navštíviť Reštauráciu & Cantínu CBC

Pre všetkých milovníkov vegetariánskych a vegánskych jedál stačí prejsť len pár metrov ďalej, kde na vás čaká Veg life. Ak teda uprednostňujete rastlinné či bezlepkové jedlá z čerstvých surovín, toto miesto bude pre vás ako stvorené.

Už ste počuli o nováčikovi na Nových Nivách? Je ním Chlebíček, ktorý rozšíril svoju prevádzku. Aktuálne si tu už môžete pokojne sadnúť a užívať si 10dkg svojho obľúbeného majonézového šalátu s bielym rožkom. K lahôdkovej studenej kuchyni zaradili aj teplé jedlá a odteraz sa tu už tak môžete aj spokojne naobedovať. 

Exotické chute na Nových Nivách

Ako sme spomínali, pri výbere miesta na pravidelný obed netreba zabúdať ani na Nivy centrum. Vo foodcourte si tu dokáže vybrať naozaj každý, a tak dohadovanie s kolegami a kolegyňami na mieste obedu už nebude žiaden problém. Na výber máte chute z celého sveta. Od tradičnej kuchyne až po ázijskú – určite si nenechajte ujsť chrumkavé vietnamské bagety v Bahn-mi-ba. Za vyskúšanie však stojí aj perzská reštaurácia v Tržnici Nivy či obedové menu od Yeme. 

V prípade, že máte chuť na niečo ľahké, vyskúšajte ALOHA Pokébar, ktorý nájdete v Twin City B. Ako už názov prezrádza, ide o havajský pokrm poké, ktorý si môžete dopriať v rôznych variáciách. Nech si vyberiete akúkoľvek, kombinácia chutí vás určite bude baviť. 

V Twinku taktiež nájdete prevádzku Punk Kitchinn, kde máte každý deň na výber hneď niekoľko chutných jedál z menu, ktoré sa každý deň mení. Nie zriedka tu nájdete kokosové curry, výdatné hotdogy, turecké falafely s príchuťami modernej gastronómie či chutné vegetariánske misky.       

Vedeli ste, že . .  .

Ak pracujete na Nových Nivách, v niektorom z kancelárskych projektov od HB Reavis, máte k dispozícii praktickú appku More by HB Reavis? Tento praktický pomocník vám pomôže odoslať poštu, prenajať si bicykel zadarmo, vyriešiť starosti s čistiarňou alebo si zacvičiť jógu na najvyššom poschodí Nivy Tower. To je len krátky zoznam toho, čo v tejto super appke nájdete! 

Neformálne stretnutia pri drinku 

Udržiavať dobré vzťahy na pracovisku je viac než potrebné. Na utužovanie kolektívu je ako stvorené neformálne posedenie pri drinku. Ak vás láka niečo netradičné, počas letných mesiacov sa môžete spoločne s kolegami a kolegyňami vybrať na zelenú strechu Nivy centra. Postupne sa tu rozbehne aj grilovacia sezóna, odporúčame sledovať facebook Tržnice Nivy a Nivy centra, kde sa dozviete viac informácií. 

Pokiaľ máte radi kvalitné víno, čapované pivo či svieže miešané drinky, Nivy spolu s tržnicou ponúkajú hneď niekoľko možností – modranský podnik Cuvée Modra či pub Mestečko

Kúsok za Nivami nájdete aj štýlový After z dielne Pána Králička. Jednoducho taká malá vínna cesta po Nivách. 

Ak máte aj vy na Nových Nivách obľúbený podnik, o ktorom by sa mal každý dozvedieť, dajte nám vedieť na našom Instagrame a nabudúce sa tu možno ocitne aj on.

Grilovanie na streche Nivy centra