9 tipov na výlety z Nových Nív za menej ako hodinu

Pre viac obsahu skroluj nižšie
6. Júl 2022

Hľadáte inšpiráciu, kam sa vydať na výlet počas letných dní? Ak áno, určite vás týmto článkom navnadíme. Pripravili sme si totiž niekoľko prázdninových tipov na nádherné miesta, kam sa pohodlne dostanete priamo z autobusovej stanice Nivy, a to za menej ako hodinu. Stačí sadnúť na autobus a už o pár chvíľ si užijete dokonalý oddych, turistiku, kúpanie či ďalšie atrakcie pre vás, vašich priateľov aj deti.

Aké tipy na výlety v článku nájdete:

  • Turistika a dychberúce výhľady,
  • kúpanie v jazere pre celú rodinu,
  • prehliadky hradu, zámku alebo kaštieľa,
  • prehliadka múzea a jaskyne,
  • historické atrakcie a náučné prehliadky
  • a exotické šelmy.
Aby ste neboli počas výletov hladní, pozrite si naše gastrotipy z Nových Nív!

V našom článku vám prinášame tipy na obľúbené podniky na Nových Nivách, kde si môžete počas dňa odskočiť na kávu, dať si chutný obed či porozprávať sa pri pohári vína. 

Očarujúci výhľad z rozhľadne a nezvyčajné bralá 

Ste pripravení na prvé dobrodružstvo? Stačí, ak na autobusovej stanici na Nových Nivách nasadnete na linku č. 540 a za necelú hodinu ste priamo v Modre pri Zochovej chate. Od nej vás čaká príjemná hodinová túra k rozhľadni Veľká Homoľa, odkiaľ budete mať Malé Karpaty, Vtáčnik, no aj Veľkú Fatru ako na dlani. Určite sa oplatí pozrieť tiež blízke vápencové bralá s názvom Traja jazdci, ktoré vás určite očaria.

 Osviežujúce kúpanie v prírodnom jazere

 Ak sa chcete počas horúcich, letných dní schladiť, ideálne miesto na kúpanie nájdete len pár kilometrov od Bratislavy –  v Dunajskej Lužnej. Na jazerá Nové Košariská sa dostanete z autobusovej stanice linkami č. 727, 737 či 735. Dve prírodné štrkopieskové jazerá a niekoľko stánkov s občerstvením sa vám postarajú o celodenný program.

Celodenný program pre rodinu – Smolenický zámkom, jaskyna Driny a vodopád 

Prehliadka Smolenického zámku spojená s návštevou jaskyne Driny znie ako ideálny plán na celodenný výlet s deťmi. Do Smoleníc vás taktiež odvezie autobus z Nových Nív, a okrem spomínaných atrakcií si môžete navyše užiť aj prechádzku k vodopádu v Doline Hlboče západne od Smoleníc.   

– Jaskyňa Driny, foto: Michal Rengevič

Kaštieľ a múzeum v Rusovciach

Okrem nádherného kaštieľa s rozľahlým parkom nájdete v malebnej obci Rusovce aj zvyšky rímskeho vojenského tábora z 2. storočia, ktorý je súčasťou Múzea Gerulata. Ten sa stal v roku 2021 svetovým dedičstvom UNIESCO a v Rusovciach si tak na svoje prídu najmä milovníci histórie.

História a relax pri vode v Korzo Zálesie v Senci

Na pobreží Malého Dunaja nájdete zachovalé drevené mólo – Korzo Zálesie, ktoré sa tiahne ponad jeho hladinu a je skvelým miestom na relax pri vode. Ak si chcete užiť pohľad na mólo aj z inej perspektívy, určite vyjdite na Záleský Maják a pokochajte sa okolitou krajinou v obci s príznačným názvom Zálesie. Z autobusovej stanice sa dostanete priamou linkou č. 610 až na zastávku Zálesie, Korzo. 

– Korzo Zálesie, foto: Michal Zajaček

Turistika na Jeleniu horu vhodná aj pre deti

Pokiaľ sa rozhodnete pre nenáročnú turistiku, Jelenia hora v Plaveckom Mikuláši je ideálnou voľbou aj pre menej zdatných turistov či deti. Z autobusovej stanice vás tam odvezie priamy spoj, odkiaľ sa po turistických značkách dostanete až k nádherným výhľadom na Malé Karpaty. Pokochať sa môžete skalnými bralami Kršlenice či jaskyne Deravá skala.

Malebná prehliadky Hradu Červený kameň s rodinou

Skvelým jednodňovým výletom v blízkosti Bratislavy je aj prehliadka hradu Červený kameň v obci Častá. Autobusov vás zo stanice dovezie priamo k hradu, kde nájdete kus histórie z čias rodu Turzovcov a Pálffiovcov. Okrem múzeu sa v tomto renesančnom sídle často organizujú aj rôzne podujatia pre malých i veľkých. Tento obľúbený hrad je tak ideálnym miestom na výlet pre rodiny s deťmi. 

– Hrad Červený Kameň, foto: archív hradu Červený Kameň

Oáza sibírskeho tigra v Kostolnej pri Dunaji 

Pohľad na najväčšiu mačkovitú šelmu, Tigra sibírskeho, si môžete užiť spolu s deťmi iba pár kilometrov od Bratislavy. V obci Kostolná pri Dunaji nájdete Oázu sibírskeho tigra, kde okrem nich zahliadnete aj ďalšie šelmy. Dobrovoľníci vytvorili týmto exotickým zvieratám imitáciu prirodzené prostredie, do ktorého môžete nazrieť aj vy. Otváracie hodiny majú však len počas víkendov, sviatkov a prázdnin.

Bonusový tip – Zo Schwechatu vám to letí naozaj kamkoľvek

 Ak máte ale chuť odísť niekde ďalej, mimo Slovenska, stačí sa autobusom odviesť na viedenské letisko Schwechat, odkiaľ lietajú pravidelné linky do viac ako 204 destinácií. Ak máte teda chuť na exotiku alebo opaľovanie pri mori, zo stanice Nivy budete na letisku presne za hodinu. Predstavivosti sa pri cestovaní medze nekladú!

S autobusmi Slovak Lines jazdíte na Schwechat alebo späť až 17-krát denne. Lístok už od 7,90 € si zakúpite pohodlne a vždy najvýhodnejšie online alebo cez praktickú apku. Okrem toho získate množstvo výhod alebo ešte lacnejšie cestovanie s produktom Travel Pass. Viac sa dozviete na webe Slovak Lines.