Aktivista Tomáš: Na Nivách sa človek cíti ako v menšom meste

Tomáš Kriššák je občiansky aktivista. Zaoberá sa najmä témou radikalizácie mládeže a nenávistnými vyjadreniami na internete. Ako sám vraví, zo sociálnych sietí sa snaží vytvoriť menej toxické miesto. Dnes ich používa približne 1/3 ľudskej populácie, takmer polovica používateľov denne. A dávno to nie je len o komunikácii. Pre mnohých je to aj jediný zdroj správ a informácií, ktoré tvoria pohľad na svet.
Pre viac obsahu skroluj nižšie
28. Máj 2018

„Na rozdiel od tradičných foriem médií, na sociálnych sieťach, ako je Facebook, chýbajú mechanizmy kontroly vierohodnosti šíreného obsahu a do popredia sa dostáva impulzívna stránka nášho vnímania informácií. Pre tieto dve skutočnosti je veľmi dôležité tento silný a rozhodujúci zdroj informácií pravidelne kultivovať, a keďže túto rolu samotné siete nedokážu splniť, je to na bedrách používateľov,“ vysvetľuje Tomáš.

V Bratislave býva šesť rokov, z toho štyri roky na Nivách, kam sa dostal viac-menej náhodou. „Chalan, ktorého som poznal, sa sťahoval a ponúkol mi svoje miesto. Veľmi ma potešila možnosť ísť bývať práve sem,“ hovorí. Táto oblasť je podľa neho vôbec jedna z najkrajších v Bratislave, keďže ľuďom ponúka dobré podmienky, aby sa dobre najedli, kultúrne vyžili a stretávali veľa zaujímavých ľudí.

Na kultúru chodí do kina Nostalgia, pochvaľuje si aj tamojšiu reštauráciu. „Dobré reštaurácie vlastne vystihujú celú túto oblasť. Tržnica, Dulovo námestie, Košická, tam všade sú miesta, kam môžeš zájsť jesť a hodovať,“ vymenúva. Okrem jedla a kultúry sa mu páči, že je tu veľa zelene a parkov. „Niekedy sa tu človek cíti ako v menšom meste, akým je napríklad Prievidza či Poprad,“ zhodnotí. „Nič, čo by mi tu momentálne chýbalo k životu, mi nenapadá. Možno nejaký podnik, kam by sa dalo chodiť na koncerty. To je momentálne iba v centre,“ uvažuje.