Exkluzívny rozhovor. Tento známy muž si prenajal celé Nové Nivy.

Pre viac obsahu skroluj nižšie
14. December 2021

Nové Nivy sú premyslený ekosystém podporujúci produktivitu, wellbeing a komunity. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa známa globálna firma rozhodla presťahovať svoju centrálu práve sem. Stojí za ňou známy filantrop, ktorého pozná každý – od detí až po dospelých.

Po stáročia bol centrálou spoločnosti Santa Labs severný pól, odkiaľ vyrážali soby naložené až po okraj darčekmi do všetkých kútov sveta. Tento rok prišlo k nečakanej zmene. Začiatkom decembra Santa Claus oznámil, že svoju firmu sťahuje na Nové Nivy

Santa, tvoje meno zrejme netreba nikomu predstavovať. Tvoja nemenej známa firma sídlila po stáročia na severnom póle. Čo ťa viedlo k tomu svoju centrálu tentokrát presťahovať?

Áno, je to tak. Dlhé roky sme pracovali najmä zo Severného pólu, no mali sme viacero pobočiek aj všade po svete. Pozorne však sledujem, čo sa vo svete deje, aké sú trendy. Faktorov presťahovať sa bolo viacero. Jedným z nich napríklad bolo, že sme postupne začali prijímať nových elfov a vtedy som začal narážať na prvé problémy. Pri rastúcom nápore na ľudské zdroje narazíte na problémy s pracovným priestorom, začnete väčšmi riešiť produktivitu a efektívnosť.

Pochopil som, že ak chcem od svojich zamestnancov vyžadovať vysokú produktivitu, bez ktorej to v našom odbore nejde, musím tomu prispôsobiť aj pracovné prostredie.

Ako si sa k Novým Nivám vôbec dostal?

Bezprostredne po predchádzajúcich Vianociach som sa začal obzerať po nových priestoroch. Ponúk bolo samozrejme viacero, veď kto by nechcel mať v portfóliu značku Santa Labs. V každej z lokalít, ktorú som zvažoval, mi však niečo chýbalo. Až mi jeden z mojich elfov priniesol správu o novovznikajúcej štvrti v centre Bratislavy. Keď som sa začítal do leasingovej prezentácie, musel som si dvakrát odpiť z kakaa – efektivita, produktivita, škálovateľné priestory, rôzne certifikáty udržateľnosti a to celé s jasným cieľom – podporiť wellbeing. Čakali by ste, že Santa Labs je skostnatelá firma, opak je však pravdou. Absolútne rozumiem biznisovému žargónu a slovám ako ROI, ESG, Big Data, IoT, biometria či machine learning. 

Santa Labs znie ako moderná firma, asi sa nemôžete sťažovať na nedostatok zamestnancov.

To veru našťastie nie 🙂 Inzerujeme však na špeciálnych portáloch, určených iba pre elfov. Aj náborové procesy sú celkom iné, než ich poznáte tu od vás. Elfovianeviditeľní a tak by to malo aj naďalej ostať. Už to, že ma HB Reavis prehovoril na takúto publicitu, je pre mňa veľký ústupok.

Čaro Vianoc sa skrýva práve v neodkrytých príbehoch, ktorých tajomstvo sa odhalí len veľmi zriedka. A jednou z mojich úloh je ho ochraňovať.

Rozumiem 🙂 Tak sa vráťme späť k téme – čo ťa na Nových Nivách najviac zaujalo?

Možno to bude znieť ako klišé, ale premyslenosť celej zóny. Všetky projekty v štvrti fungujú ako zohratý celok. Doslova mi to otvorilo oči. Druhá vec bola lokalita. My s pani Clausovou sme v tomto trošku staromódni a bál som sa najmä toho, či budeme schopní z nového miesta efektívne doručovať darčeky do celého sveta. Všetky moje pochybnosti sa však rozplynuli, akonáhle som sa dozvedel, že Nové Nivy sú zároveň aj dopravný uzol. V podzemí projektu Nivy sa nachádza naozaj do posledného detailu premyslený moderný autobusový terminál s prvotriednym zázemím pre moje soby. 

A v neposlednom rade to bola zelená strecha, kde môžu mať moje soby tréningové centrum. Možno ťa to prekvapí, no aj oni potrebujú byť pred sviatkami vo forme a bežecká dráha je skvelým miestom, kde sa môžu udržiavať v kondičke. Na Nových Nivách však využijeme viacero projektov a zvlášť oceňujem celý ekosystém firiem, ktoré tu sídlia. Od spoločných synergií si naozaj sľubujem výraznú modernizáciu našich procesov.  

Vieš nám už dnes prezradiť, ktoré projekty na Nových Nivách si Santa Labs vybral za svoj nový domov?

Na to mám veľmi jednoduchú odpoveď. Všetky. To bol aj jeden z kľúčových dôvodov, prečo som sa pre Nové Nivy rozhodol. Svoju kanceláriu a celý vrchný manažment som umiestnil do Nivy Tower. Prečo? Tie výhľady! A tiež, je to jedna z najprogresívnejších kancelárskych budov. Stredný manažment, teda ľadových trollov, som usadil do Twin City, detské priania sa zas budú spracovávať v Novom Apolle – celý projekt bol navrhnutý na mieru centrám zdieľaných služieb, takže to, že som sem umiestnil mojich elfov, bola jasná voľba. Aj preto sa developer HB Reavis ponáhla s osádzaním fasády, aby sme mali naše poschodia k dispozícií. Backoffice, ktorý má pod palcom pani Clausová, sedí v CBC a sobov navigujeme z Twin City Tower.

Chcete vedieť, ktoré všetky projekty bude Santa na Nových Nivách využívať?

Navštívte našu stránku a zistite viac.

Pre nás bežných ľudí sú Vianoce hlavne sviatkami pohody a pokoja. Pre teba to je zrejme top sezóna. Ako vlastne fungujete počas Vianoc?

Je to tak, Vianoce sú sezónna záležitosť. Počas roka udržujem len minimálny počet zamestnancov, no počas Vianoc je tu obrovský frmol. Tomu som samozrejme musel prispôsobiť aj svoje priestory. Na trhu však nie je ani náhodou štandardom podpísať zmluvu iba na krátke obdobieQubes v Nivy Tower však ponúkajú neskutočnú flexibilitu, aj čo sa samotného priestoru týka, ktorý si viem podľa potrieb vždy prispôsobiť.

Ďalšia dôležitá zložka je práca s dátami. Všetko, čo si vieš predstaviť, sme ešte vlani robili ručne. To sú milióny drobných úkonov, od zaevidovania listov s detskými želaniami až po vypísanie správnych adries na každý jeden z darčekov, nehovoriac o samotnej organizácii práce elfov. Keď mi chlapci z HB Reavis ukazovali, ako s dátami u nich v Symbiosy narábajú, myslel som, že blúznia z polárnej horúčky. Prispôsobovať pracovné prostredie potrebám každého jedného elfa? To som si nevedel ani predstaviť. Dnes však na jednej prehľadnej obrazovke vidím, kde sa kto z mojej firmy nachádza, aké majú pracovné prostredie. A keďže v tomto období všetci zostávame v práci veľakrát aj celú noc a na naše bežné povinnosti častokrát nezostáva čas, oceňujem zvlášť službu More, ktorá sa napríklad postará aj o to, že môj kabát bude ráno čistý a voňavý. Pani Clausová je tiež nadšená, už nemusí lietať do čistiarne, vybaví to concierge, ktorého máme v každej lobby.

Ako prebiehalo sťahovanie takej veľkej firmy, akou je Santa Labs?

Ešte predtým, ako sme na Nové Nivy priniesli prvý kufor, nás navštívili niekoľkokrát na severnom póle konzultanti Origamea. Dôkladne analyzovali každú miestnosť môjho starého ofisu, našu náplň práce a na základe toho prišli s návrhom, ako by mal vyzerať náš nový pracovný priestor.

Skoro som padol zo saní. Ukázali mi, že priestor môže byť využívaný naozaj efektívne. Navrhli mi ten správny mix miest na sedenie, zasadačiek, no tiež miestností vhodných na sústredenú prácu a na relax. Spolu s architektmi následne prispôsobili moje priestory na Nových Nivách mojim potrebám.

Santa Labs na Nových Nivách

Chcete vedieť, ktoré všetky projekty bude Santa na Nových Nivách využívať?

Navštívte našu stránku a zistite viac.

Detské želania a darčeky – to znie ako práca, ktorá si vyžaduje aj istú dávku kreativity. Ako sa Santa Labs udržiava v kreatívnej kondícii?

To áno. Vymyslieť v krátkom čase milióny nápadov na darčeky dá zabrať aj tým najkreatívnejším hlavičkám. U nás na severnom póle boli malí elfovia pri brainstormingoch často rušení nevybehanými sobmi, dostávali sme sa tak pod veľký tlak. Akonáhle mi však ukázali co-workingy HubHub, vianočné čaro sa k nám vrátilo späť. Presne takto som si kreatívne prostredie predstavoval vo svojich najtajnejších predstavách. Dostatok priestoru, kľud a nekonečná inšpirácia všade navôkol. 

Santa, ďakujem ti za rozhovor a prajem veľa úspechov!

Ja ďakujem a verím, že to nie sú moje posledné Vianoce na Nových Nivách. Hlavne nezabudnite, že nie je dôležité, čo je pod stromčekom, ale kto je okolo neho!

Sekcia pre dospelých:

Tento článok vznikol ako súčasť vianočnej kampane spoločnosti HB Reavis. Ak sa vám to zdá ako sen, nemusí. Všetky projekty a služby sú reálne. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Tak ako sme pomohli Santovi, tak radi pomôžeme aj vašej firme. 😉

Santa Claus na Nové Nivy zavítal v novej kolekcii z predajne Peek & Cloppenburg, ktorú nájdete na Nivách. Predajni ďakujeme za zapožičanie týchto kúskov.