Red Bull Racing spolu s F1-tkou navštívil na Slovensku aj Nové Nivy

Výprava Formuly 1 tímu Red Bull Racing z Pražského hradu na ten Bratislavský sa stáva legendou. Zo svojho zoznamu zastávok nevyškrtla ani Nové Nivy.
Pre viac obsahu skroluj nižšie
17. Jún 2021

Ak ste si doposiaľ nevedeli predstaviť, ako sa v sprievode špeciálnej RB7, jedného z najdominantnejších áut v histórii F1, ocitnete na slovenských cestách, určite nepremeškajte tento 7-minútový záznam malebných zákutí hlavných miest a atmosféru kultúr Slovenskej a Českej republiky.

Obrátené akrobatické lietadlo, horské panorámy a tradičný folklórny život vám obohatia cestu Prahou, moravskými vinicami či historickým slovenským skanzenom v Pribyline. Rýchle kolesá otestujú aj asfalt na Nových Nivách v Bratislave, neobídete ani mosty ponad Dunaj a zaparkujete pred Bratislavským hradom.

Krásnymi zábermi miest aj rurálnych oblastí pútajú dve malinké krajiny v srdci Európy pozornosť celého sveta. Jedinou, no zároveň jedinečnou jazdou sme sa zaradili medzi elitu krajín, ktoré mali možnosť privítať slávny monopost. Musíme však dodať, že zábery prezentujú mestá nielen priaznivcom F1.

Je náročné rozhodnúť sa, čo sledovať skôr – extrémnu jazdu, ktorej zvuk spôsobuje každému fanúšikovi motoršportu husiu kožu, alebo ikonické lokality v našej krajine. Zhotovené video prináša to najlepšie z dielne Red Bull, a to veľmi netradičným spôsobom.

Ako sa vyjadrila hviezda videa David Coulthard, jeden z najpopulárnejších bývalých jazdcov F1, predsa aj pilot F1 je len človek a cestovanie mu v poslednom čase chýbalo rovnako ako ostatným.

V zázname nájdete aj iných známych športovcov. Sú nimi biatlonistka Markéta Davidová, cross-country motokrosár Štefan Svitko a akrobatický pilot Martin Šonka, zodpovedný za dychberúci manéver s lietadlom.

Foto: Red Bull Media House / Filip Nagy a Tomáš Bukoven