Zmeny v doprave na ulici Mlynské Nivy

Opäť sme o krok bližšie k novému modernému bulváru Mlynské nivy, ktorý vyžaduje komplexnú rekonštrukciu ulice nad a samozrejme aj pod povrchom. Keďže sú prázdniny a doprava v meste je v tomto období slabšia, púšťame sa do prác v križovatke Mlynské nivy – Karadžičova.
Pre viac obsahuj skroluj nižšie
13. Júl 2018

V útrobách tejto križovatky sa nachádza sútok viacerých kanalizačných rúr, kde je potrebné vybudovať novú sútokovú komoru. Práce plánujeme zahájiť už v budúcom týždni, čo prinesie zmeny v organizácii MHD a automobilovej dopravy.

Nemusíte mať obavy, automobilová doprava cez križovatku bude aj naďalej prúdiť.

Kvôli plánovaným prácam dôjde k zmenám v organizácii dopravy, ktoré potrvajú do jesene 2018. Detaily k zmenám v organizácii dopravy nájdete v priloženom obrázku, jednoducho povedané:

Dôjde k zúženiu pruhov na Karadžičovej ulici od Dostojevského radu po odbočenie na Páričkovu ulicu (smer Trnavské mýto). 

Dôjde k zrušeniu odbočovacieho pruhu z Karadžičovej na Mlynské nivy (smer Dostojevského rad). 

Z ulice Mlynské Nivy (v časti pri Malom Trhu) bude možné prejsť rovno do ulice Mlynské nivy iba jedným pruhom. 

Čo sa týka autobusovej dopravy MHD, od pondelka rána (16.7.) budú autobusové linky MHD 50, 70 odklonené a linka 88 zokruhovaná.

Linka 50

Jazdiť bude od zastávky Dulovo námestie priamo po trase Košická, Most Apollo, kde sa napojí na svoju trasu. Cestujúci majú autobusovú stanicu dostupnú zo zastávky Košická, zo zastávky Twin City a Panorama City môžu využiť buď peší presun na zastávku Košická, alebo prestup prostredníctvom linky 88. Linka obslúži zastávku Košická (ako linka 68). Neobslúži zastávky Svätoplukova, Autobusová stanica, Twin City a Panorama City.

Linka 70

Smerovať bude od zastávky Novohradská vľavo po trase Košická, Landererova, Dostojevského rad, kde sa od zastávky Malá scéna napojí na svoju trasu. Cestujúci majú autobusovú stanicu dostupnú aj zo zastávky Košická, cestujúci zo zastávky Twin City môžu využiť peší presun na zastávku Panorama City. Spoj obslúži zastávky Košická (ako linka 68), Prístavná (ako linka 88) a Panorama City. Neobslúži zastávky Svätoplukova, Autobusová stanica a Twin City.

Linka 88

Zo smeru Most SNP bude jazdiť od zastávky Twin City vpravo po trase Mlynské nivy, Košická a Most Apollo, kde sa od zastávky Most Apollo napojí na svoju trasu smerom späť pod Most SNP. Linka obslúži zastávky Autobusová stanica na ulici Mlynské nivy (smer Košická/Svätoplukova) a Košická (ako linka 68). Neobslúži zastávku Autobusová stanica pri budove VÚB, Twin City (smerom pod Most SNP) a Panorama City (smerom pod Most SNP).

Predpokladaný termín ukončenia dočasnej zmeny v MHD doprave je polovica septembra.

Ďakujeme vám za trpezlivosť a za prípadné komplikácie sa ospravedlňujeme.