Hodinu týždenne zabijeme hľadaním kolegov. Ako si s tým vedia poradiť smart budovy?

Smart už dávno nie sú len autá, telefóny alebo televízory, ale aj kancelárie. Teda v prípade, že pracujete na Nivách.
Pre viac obsahu skroluj nižšie
4. September 2020

Inteligentné riadenie výťahov, jednoduchý prístup do budovy bez potreby kartičky či parkovanie iba za pomoci QR kódu? To je iba základ toho, čo moderné budovy v súčasnosti ponúkajú. Tie na Nových Nivách idú však ešte ďalej.

V moderných smart budovách sú dnes poschovávané celé siete senzorov, ktoré vedia o ľuďoch, ktorí v nich pracujú, čoraz viac a pomáhajú im tak stráviť pracovný čas efektívne. Niekto celý deň neobsedí, iný potrebuje k práci ticho a pokoj a ďalší neznáša, keď mu slnko svieti do očí.

Smart budovy vedia rýchlo nájsť prázdnu zasadačku, ktorá je pre všetkých najbližšie a upraviť v nej teplotu, kvalitu vzduchu aj osvetlenie

Senzory dokážu zbierať aj tieto údaje a vyhodnocovací systém, ktorý je mozgom celej budovy alebo konkrétnych pracovných priestorov, tak môže nastaviť všetko tak, aby sa človek cítil takmer bezstarostne.

Technológie skrátka vedia zvýšiť pohodlie a spokojnosť zamestnancov, ktorí sú potom o tretinu produktívnejší, a nepriamo tak znižujú stres. Ako je to možné?

Predstavte si upršané poobedie v stredu – sústredenosť aj produktivita upadajú. Čo teraz? Stačí sa na chvíľu postaviť, vyvetrať a zrazu ide práca znova od ruky. Aj preto vo všetkých našich budovách dbáme, aby boli okná funkčné a ľudia si ich jednoducho mohli aj otvoriť.

Smart senzory dokážu automaticky vyčítať stúpajúcu úroveň CO2 a pravidelne vám dajú vedieť, keď je vhodný čas na čerstvý vzduch.

Existuje však aj modernejšie riešenie

Smart senzory dokážu automaticky vyčítať stúpajúcu úroveň CO2 a pravidelne vám dajú vedieť, keď je vhodný čas na čerstvý vzduch, prípadne rovno zalarmujú systém vzduchotechniky, ktorý prinesie extra dávku čertsvého vzduchu bez toho, aby ste o to vôbec museli starať.

Rovnako vám pomôžu nastaviť a upravovať teplotu v miestnosti. Dokonca vedia navrhnúť aj zasadací poriadok, aby ľudia, ktorým vyhovujú rovnaké podmienky, sedeli pri sebe.

Porady a večný problém so zasadačkami

Vedeli ste, že 50 – 60 minút do týždňa strávime hľadaním kolegov a priestorov na stretnutie? Smart budovy vás dokážu s kolegami rýchlo spojiť, nájsť prázdnu zasadačku, ktorá je pre všetkých najbližšie, a upraviť v nej teplotu, kvalitu vzduchu aj osvetlenie.

Keď sme pri produktivite, do zasadačky si môžete objednať kávu, nastaviť časovač na lepšie plánovanie stretnutí. Na vás zostane už len pripojenie počítača cez kábel alebo aj bez neho a výber kávy 🙂.

Kancelárske smart budovy na Nových Nivách sú už dnes na všetky tieto technológie pripravené a pracovisko sa tak postupne transformuje z priestoru na službu. O ďalších tipoch, ako sa v práci cítiť lepšie aj vďaka vnímaniu pracoviska ako živej a flexibilnej služby, si môžete prečítať v ďalšom článku.