Nivy centrum – nové miesto na mape Bratislavy

Pre viac obsahu skroluj nižšie
18. Október 2021

Ako už roky hovoríme, v Nivy centre si každý nájde to svoje. A že to nie sú len prázdne frázy, sa už pár týždňov môžete presvedčiť na vlastnej koži. Či už na Nových Nivách pracujete, bývate alebo iba chodíte okolo, veríme, že určite oceníte nového “člena rodiny”. Nové Nivy sú komplexne navrhnutá mestská zóna s perfektnou dopravnou dostupnosťou, v atraktívnej lokalite v blízkosti historického centra a s jedinečným mixom funkcií.

Nováčik Nivy centrum do lokality prináša viacero funkcií, čím novú zónu obohacuje a dopĺňa o doposiaľ chýbajúce možnosti mestského života – množstvo obchodov a služieb, autobusovú stanicu na svetovej úrovni, verejnú zelenú strechu pre aktívny oddych a relax a do budúcna aj bohatú gastro zónu.

Rýchly shopping aj víkendový nákup

Ak na Nových Nivách pracujete, určite zvlášť oceníte pestrú ponuku obchodov a služieb. Či už potrebujete obehať banky alebo mobilných operátorov, všetko máte v Nivy centre po ruke. Alebo ste sa obliali práve kávou a čaká vás prezentácia? Do Nív to máte na skok a na výber hneď niekoľko outfitov z viacerých fashion prevádzok. Alebo potrebujete narýchlo kúpiť nejaký darček? Veľký Martinus, štýlová Zara Home, voňavé Yankee Candle či kvetinárstvo Rhapis pre vás určite niečo nájdu. Ak vás nakupovanie nezaujíma a robíte to len z povinnosti, napríklad kvôli potravinám, máte šťastie. Na Nivách totiž nájdete Lidl aj YEME. Dokonalá kombinácia pre hoci aj týždňový nákup.

Aby toho nebolo dosť, v pláne sú aj ďalšie prevádzky, ktoré budú postupne otvárať svoje brány: Humanic, Mango, Peek Cloppenburg, Lindex, Gstar Raw, Tommy Hilfiger a mnoho ďalších. Už čoskoro sa môžete tešiť na novonivského sprievodcu, v ktorom vás prevedieme celou zónou a službami, ktoré táto unikátna mestská zóna ponúka.

Zelená strecha – bratislavský “central park”

Hoci blížiace sa ročné obdobie pobytu vonku nebude veľmi priať, posledné teplejšie dni a najmä babie leto treba určite využiť aspoň na malú prechádzku po streche Nív. Akčnejší si môžu pred prácou zabehať na vyše 500m okruhu alebo využiť fitness preliezky. Tí, čo majú s deťmi už dávno prechodené všetky ihriská v okolí, zase určite ocenia dve detské ihriská s trampolínami aj detskou lezeckou stenou. A ak by aj pršalo, opar medzi okolitými výškovými budovami s vôňou zelene vás na chvíľku prenesie do newyorského The High Line. V každom prípade, nech je už počasie akékoľvek, na streche každý rýchlo zabudne, čo tu kedysi bolo.

Odteraz budete návštevy volať do Bratislavy autobusom

Prečo? Pretože keď vystúpia na novej autobusovej stanici, budú sa cítiť ako na letisku. Podzemná stanica s najmodernejším vybavením poskytuje komfort hodný nového storočia, kde čakať na spoj či vítať návštevu je doslova potešením. Pevne veríme, že cestovanie verejnou dopravou sa stane čím ďalej viac obľúbeným spôsobom dopravy pre stále viac ľudí, pracujúcich v zóne Nové Nivy. Roky plánovania a tiež samotnej výstavby majú za cieľ vytvoriť udržateľný mikrosystém, ktorý bude príkladom moderného mesta. Nové Nivy na to majú našliapnuté dobre a teraz potrebujeme už len vašu pomoc.

Či už prídete na Nivy za nákupmi, jedlom, kvôli cestovaniu či len tak pre oddych a relax, veríme, že sa tu u nás budete cítiť predovšetkým dobre!