Plán na deň V: Na Nových Nivách si Valentín užijete aj z domu

Pre viac obsahuj skroluj nižšie
11. Február 2021

Tohtoročný Valentín bude trochu iný, ako ho poznáme, pretože pre pandémiu si nezájdeme do kina či romantickej reštaurácie. No iný neznamená horší, práve naopak. Aj napriek pandémii si ho môžete užiť naplno. Doma. Tam, kde sa cítite pohodlne a bezpečne. Tam, kde ste si vybudovali svoj vlastný svet iba pre vás dvoch. Nové Nivy majú zamilovaným rozhodne čo ponúknuť aj v čase súčasných opatrení.

Neveríte, že Valentín môže byť výnimočný aj v obývačke? Pripravili sme pre vás plán na celý deň, ktorý zmení váš názor.

Ráno s horkosladkým prekvapením

Predstavte si takéto ráno: Zobudíte sa a do nosa vám preniká teplá vôňa čerstvo praženej kávy. Rozospatí otvárate oči. Vidíte vašu polovičku. Drží šálku, z ktorej sa na vás usmieva penové srdce. Ako lepšie načerpať valentínsku energiu ako dávkou horkosladkého prekvapenia? Na Nových Nivách nájdete kvalitné „coffee to go“ takmer na každom kroku. Ak ste fanúšikom výberovej kávy s rozmanitými spôsobmi spracovania, skočte si do MONO café na Budovateľskej 25.

Skutočných kávových odborníkov nájdete aj v kaviarni Pán Králiček Priestor či v kaviarni WCAFE. Môžete rovno požiadať aj o pribalenie sendviča, koláčika či croissantu na raňajky.

Spoločný obedový program

Po peknom ráne bude čoskoro čas na obed. Ten môžete premeniť na spoločnú aktivitu. Varenie nemusí znieť ako zábava, keď je naň človek sám, no dvom ide všetko ľahšie. Objednajte si bio ingrediencie či slovenské farmárske produkty z online Tržnice Nivy. Donáška nad 20 eur je zdarma a okrem zážitku zo spoločne prežitého času si môžete vychutnať aj skutočne udržateľný pokrm.

Pokiaľ však na varenie príliš nie ste a radšej by ste si oddýchli pri filme s hotovým jedlom, Nové Nivy nezaostávajú. Máte chuť na exotiku? V Ram´s bistre vám pripravia všetko možné od indického karí, gyozy či sushi až po ich legendárnu Hot&Sour polievku. Ázijské špeciality nájdete tiež v Poké bare. Valentín na Nových Nivách poteší tiež fanúšikov klasiky, či už holdujete burgerom a hotdogom z Burger baru alebo teplej polievke z bistra Polievočka.

Podvečer je časom na obdarovanie

Len kvôli Valentínu sa každoročne vysadí približne 224 miliónov ruží. Kvety na sviatok zamilovaných kupuje okolo 64 % mužov a len 36 % žien. Zaujímavý je však fakt, že až 61 % pánov z rôznych vekových kategórií vyjadrilo túžbu kyticu dostať. Kvety teda búrajú hranice; rozhodne nimi nezískate len ženské srdce. Voňavé a farebné či svieže a zelené, rastliny hovoria rečou, ktorej rozumie každý. Aj v čase lockdownu vám ich na Nových Nivách dodá napríklad kvetinárstvo Bednárik. Ak teda hľadáte rozmanitosť, prirodzenosť či voľnosť a trúfate si aj na niečo iné ako červené ruže, obráťte sa práve tam. Roznášku kytíc robí tiež rozvoz-kvetov na Duláku, kde okrem klasických kytíc nájdete aj boxy s ružami či o niečo „trvanlivejšie“ črepníkové rastliny.

Ak sa vám kvety zdajú príliš okázalé a radi by ste vymysleli niečo originálnejšie, na Nových Nivách máme aj prevádzku známej slovenskej fashion značky Pískacie. Ich originálne kúsky šiat, mikín či tričiek, ktoré si môžete objednať z pohodlia domova, sa teraz dočkali aj valentínskej kolekcie.

Večerná romantika so sladkosťami a s vínom

Dezert k Valentínu patrí. V ponuke Tržnice Nivy nájdete okrem potravín a farmárskych produktov aj sladké valentínske chuťovky. Môžete si tu kúpiť drobnosti ako oriešky v čokoláde, bio lentilky, raw sušienky či kávové proteínové tyčinky, no napríklad aj špeciálne „raw heart boxy“ – kartónové srdce plné koláčikov v tvare ruže s čokoládovým základom a ľahkým krémom. Vybrať sa dá z rôznych príchutí od sladkých malín po svieže citrusy.

Pokiaľ ste cez deň náš plán veľmi nestíhali, nevadí. Nové Nivy zvládnu aj takúto situáciu. WCAFE ponúka špeciálne romantické boxy, kde nájdete všetko v jednom – špeciálne sladkosti z ich kuchyne, fľašku prosecca, Rosé či šampanského alebo ruže.

A čo po večeri a dezerte? To už necháme na vašu fantáziu. Najmä si nezabudnite užiť každú minútu tak trochu iného.