Čo všetko sa nám v roku 2020 na Stanici Nivy podarilo?

Pre viac obsahuj skroluj nižšie
21. December 2020

Dnes ste mali po novučičkej ulici Mlynské nivy prichádzať na Stanicu Nivy – stretnúť sa tam s priateľmi na varenom vínku či punči, nakúpiť dobroty na vianočný stôl na Tržnici Nivy, hľadať posledné darčeky. Jednoducho, jedným z našich veľkých plánov bolo otvoriť Stanicu Nivy a rok 2020 to zariadil inak. Nič však nie je stratené, práve naopak. Za nami je kus práce – na samotnej ulici, stanici, ale aj na najvyššej veži v meste – Nivy Tower.

Zatiaľ sme však aspoň pripravili prehľad toho, čo všetko sa nám v 2020, napriek okolnostiam na Stanici Nivy podarilo!

Strecha Stanice Nivy je zelená aj v zime vďaka rozmanitej skladbe stromov a kríkov. Zasadených je zatiaľ 100 stromov, do konca decembra ich bude až 149!

Zelené sú aj plochy, na ktoré sa návštevníci nedostanú, extenzívnych zelených plôch je až 8 972 m2. Na pokládke parkových kobercov stále pracujeme, zatiaľ ich je 100 m2.

Už nie je žiadnym tajomstvom, že naša strecha bude mať bežeckú dráhu, detské ihriská, prvky na cvičenie, lavičky či grilovacie zóny. Všetky tieto prvky pribudnú na jar 2021, aby im teraz zbytočne nebolo zima a bez návštevníkov smutno. 😊

Celý objekt Stanice Nivy je pripravený na zimu a kompletne uzavretý. Dokončili sme zasklievanie reštaurácií nad ulicou Mlynské nivy oblúkovými sklami. Aktuálne stále prebieha montáž tzv. 3D GRC panelov na fasáde.

Intenzívne pracujeme na kladení kamenných a gresových dlažieb. Väčšina z nich je už na svojom mieste.

Aj vďaka tzv. „voidom“ bude Stanica Nivy presvetlená skrz na skrz. Uhádnete, koľko ich je v celom objekte? Obložených je ich zatiaľ 18. Na ďalších 12tich sa pracuje 😉

Ani naši nájomcovia tento rok nezaháľali a aj napriek ťažkej situácii, ktorej neustále čelia, sa poniektorí pustili do budovania prevádzok. Väčšina z nich bude mať plné ruky práce najmä budúci rok.

Zábradlia, eskalátory aj travelátori sú všetky na svojom mieste, bezpečne ukryté pod plachtami. 😉

Stanica Nivy má tento rok svoju prvú vykurovaciu sezónu! Zatiaľ síce len temperujeme, ale aj tak je vo vnútri už celkom príjemne. Vykurovanie objektu prostredníctvom vzduchotechnických jednotiek je v prevádzke tak, aby zabezpečilo bezproblémový chod výstavby. Momentálne je spustených 20ks vzduchotechnických jednotiek z celkového počtu 78 ks, čo postačuje na vykurovanie objektu počas výstavby v zimnom období. Vykurovanie je riadené systémom, ktorý umožňuje jeho automatickú prevádzku. Riadiť, kontrolovať a nastavovať technológie stavby odbornou zaškolenou obsluhou je možné aj vzdialeným prístupom cez internet z ľubovoľného miesta na zemi. Takže technici majú prehľad o prevádzke a môžu vykonávať zásah aj z bezpečia domova 😊

Okrem toho sme spustili zásobovanie elektrickou energiou z vlastnej trvalej prípojky. Momentálne je v objekte nainštalovaných viac než 700 kilometrov káblov z celkového množstva viac ako 1 250 km. To je množstvo, ktoré by stačilo na prepojenie našich stavieb v Bratislave, Budapešti, Berlíne a Varšave.  Ako hovorí náš kolega: „Máme už spojenie s Budapešťou a Berlínom. Vyrážame do Varšavy, v apríli sme tam.“ 😊

Na 2. poschodí, teda podlaží Tržnice Nivy, sa už črtajú konštrukcie ostrovčekov so streetfood stánkami. Rovnako tak je pripravená aj konštrukcia pobytového schodiska spájajúceho foodcourt s mezanínom.